ایران با مذاکره وقت می‌خرد

ادعای جدید رژیم صهیونیستی درباره مواضع برجامی ایران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مدعی شد ایران قصد ندارد به توافق هسته‌ای بازگردد.

یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که به تازگی به خاورمیانه سفر کرده است، دیدار کرد.

هدف ایران از مذاکرات چیست؟

لاپید با تکرار ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره مواضع ایران در قبال توافق هسته ای، گفت که ایران فقط سعی می‌کند با مذاکرات زمان بخرد تا بازگشت به توافق هسته‌ای دیگر فایده نداشته باشد.

ظاهرا لاپید به مالی گفته است ایران هیچ قصدی برای بازگشت به توافق هسته‌ای ندارد.

ادعاهای لاپید در حالی مطرح می‌شود که دولت جدید ایران پس از بررسی نتایج شش دور مذاکرات قبلی وین در زمینه احیای توافق هسته‌ای و پس از رایزنی با مقامات اروپایی، اخیرا اعلام کرد مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر از سرگرفته خواهد شد.

ایران اعلام کرده است تنها با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی آمریکا مذاکره می‌کند و در صورت بازگشت آمریکا به توافق، عمل به تعهداتش و محقق شدن این هدف، به پایبندی کامل به تعهداتش در توافق بازخواهد گشت.

دولت آمریکا نیز گفته است مسیر دیپلماتیک با ایران را برای حل‌وفصل موضوع هسته‌ای آن ترجیح می‌دهد و آماده است با «حسن نیت» و در راستای بازگشت دوجانبه با ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای، به مذاکرات وین بازگردد.

آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق خارج شد و ضمن بازگرداندن تحریم‌های لغو شده، تحریم‌های جدیدی نیز بر ایران اعمال کرد.

برای دور جدید مذاکرات وین آماده می‌شویم

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر رابرت مالی، نماینده ویژه کشورش در امور ایران به منطقه غرب آسیا اعلام کرد که واشنگتن برای دور جدید مذاکرات وین آماده می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ارتباط سفر راب مالی به غرب آسیا از جمله سرزمین‌های اشغالی و مذاکرات وین گفت که (راب) مالی برای مشورت با همکاران ما به منطقه سفر کرده است. او در امارات بود و اکنون در اسرائیل است. در آنجا تعاملات عالی داشته است.

پرایس تصریح کرد که ما در طول شش دور پیشین مذاکرات در وین به صورت مرتب به همکاران خود در خلیج‌فارس و همچنین اسرائیل توضیح داده‌ایم و همانطور که ما برای دور هفتم مذاکرات آماده می‌شویم این فرصتی است تا نقطه نظرهای خود را مقایسه کنیم و برای دور هفتم مذاکرات آماده شویم.
منبع: ایسناـ ایلنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر