زیر پوست کدال؛ سه‌شنبه 27 آبان

موج آگهی‌‎های افزایش نرخ در بازار سرمایه

موج آگهی‌‎های افزایش نرخ در بازار سرمایه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: همانطور که پیش از این پیش‌بینی شده بود در روزهای اخیر بسیاری از آگهی‌های قرار گرفته روی کدال به اعلام افزایش نرخ اختصاص داشت و انتظار می‌‎رود این روند ادامه یابد.

غبهنوش: بهنوش که به تولید دلسترش بین عموم مشهور است، از افزایش نرخ 17 درصدی دلسترهای تولیدی خود خبر داد. این موضوع به دلیل افزایش نرخ مواد اولیه‌ای چون شکر و همچنین شیشه بوده است.

خودرو: این شرکت در خصوص حاشیه‌های اخیر حول فروش سهام توسط حقوقی‌های شرکت و سهامداران عمده شفاف‌سازی کرد. خودرو اعلام کرد که سهامداران عمده اقدام به فروش سهام این شرکت نکرده‌اند و آنچه که رخ داده در واقع انتقال کد برای بازارگردانی این شرکت بوده است.

بموتو: سال مالی این شرکت پایان شهریور است، بر اساس گزارش سالانه منتشر شده، سود سالانه این شرکت 50 درصد رشد کرده و به 415 تومان ازای هر سهم رسیده. این مقدار سود برای شرکتی که موتور الکتریکی می‎سازد، مناسب است. بموتو نیزی درگیر نرخ‌گذاری دستوری است. قیمت سهم این شرکت 3600 تومان در ابتدای سال بود و در اوج به 7200 تومان رسید. در حال حاضر نیز قیمت سهم بموتو حدود 4300 تومان است.

فملی: این شرکت مجوز افزایش سرمایه 97 درصدی گرفته است. تاریخ مجمع این شرکت نیز مشخص شده که باید مورد توجه سهامدارانی باشد که قصد خروج از این سهم و عدم شرکت در افزایش سرمایه را دارند.

ودی: بیمه دی که دارای حواشی زیادی بود، امروز اعلام کرد برنده مناقصه بنیاد شهید شده است. بر اساس این قرارداد که بسیار برای این شرکت مطلوب است، به مدت یک سال یک میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید توسط ودی بیمه شده‌‎اند. به موجب این قرارداد 3550 میلیارد تومان حق بیمه گرفته است.

چکاوه: این شرکت در گروه کاغذی نیز افزایش نرخ گرفته است. بر اساس آگهی منتشر شده چکاوه افزایش 12 درصدی نرخ روی محصولات کاغذی و بسته بندی گرفته است. تفاوت افزایش نرخ این شرکت با دیگر شرکت‌ها در اینجا بود که این افزایش نرخ با تصمیم هیئت مدیره انجام شده است و نه از سوی انجمن و نهادهای مربوطه.

غگل: این شرکت گروه غذایی، اعلام کرد که فعالیت‎های شرکت به دلیل خالی شدن انبارهای ذرت تعلیق شده است. اما پیش‌بینی کرده به زودی این مشکل از سوی وزارت کشاورزی حل شود و غگل بتواند سیلوها و انبارهای خود را پر کند.

تملت: تامین سرمایه بانک ملت گزارش 6 ماهه خود را روی کدال قرار داده است. بر اساس آن، این شرکت در نیم سال اول 318 میلیارد تومان سود خالص ساخته و رشد 50 درصدی درآمد را به ثبت رسانده است. با توجه به اینکه درآمد اصلی شرکت از بازارگردانی و سود اوراق است، رقم خوبی محسوب می‎شود.

غزر: زرماکارون افزایش نرخ 11 درصدی گرفته است. این موضوع با توجه به افزایش نرخ خرید تضمینی گندم از 2800 تومان به حدود 4 هزار تومان قابل پیش‌بینی بود.

فاذر: اما مهمترین آگهی امروز زیرپوست کدال، به صنایع آذر آب مربوط است. به نظر می‎رسد پرونده افزایش سرمایه این شرکت در حال بسته شدن است. فاذر اعلام کرده که 1911 درصد افزایش سرمایه خواهد داد که نسبت به رقم قبلی کاهش محسوسی داشته است. ناظر بازار رقم قبلی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت را نپذیرفت، باید دید که این افزایش سرمایه مورد تایید سازمان قرار می‎گیرد یا خیر.

برای دیدن این برنامه اینجا کلیک کنید.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر