تاثیر آغاز مذاکرات وین بر قیمت طلا و سکه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا می‌گوید: بازار طلا چند ماهی است که تقاضا ندارد.

محمد کشتی‌آرای درباره علت ثبات قیمت طلا و سکه در بازار امروز توضیح داد: ارزش اونس با تعطیلی بازار‌های جهانی سطح ۲۸۴۶دلار را حفظ کرده و از روز گذشته بهای دلار هم تغییر چندانی نداشته، به همین دلیل قیمت طلا و سکه ثابت مانده است.

این فعال بازار طلا با اشاره به مذاکرات پیش‌رو بیان کرد: بازار طلا چند ماهی است که تقاضا ندارد و این روز‌ها هم با نزدیک شدن به زمان برگزاری مذاکرات برجام، خریداران انتظار دارند که خبر‌های مثبتی منتشر شود، لذا فعلا دست نگه داشته‌اند.

حباب سکه چقدر است؟

کشتی‌آرای ادامه داد: البته فروشنده‌ای هم در بازار نیست و در مجموع حجم معاملات به شدت کاهش یافته؛ تحت تاثیر افت تقاضا حباب سکه با اندکی کاهش نسبت به پنجشنبه هفته پیش به ۲۰۰هزار تومان در بازار امروز رسیده است.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا با پیش‌بینی روند قیمت‌ها و تقاضا در روز‌های آینده اظهار کرد: بازار‌های جهانی روند آرامی را سپری می‌کنند و به نظر نمی‌رسد اونس تغییر چندانی داشته باشد، از طرفی نوسان زیادی در انتظار دلار نیست؛ ضمن اینکه تقاضایی هم در بازار وجود ندارد، بنابراین با ادامه این روند پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته اول آذر ماه، قیمت طلا و سکه در همین محدوده باقی بماند و حداکثر نیم درصد نوسان داشته باشد.

قیمت طلا و سکه امروز

کشتی‌آرای در پایان به قیمت‌های امروز اشاره کرد و گفت: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی ۱۲میلیون و ۴۰۰هزار و بهای هر قطعه سکه طرح قدیم ۱۲میلیون و۲۰۰هزار تومان است.

او اضافه کرد: امروز قیمت نیم سکه به شش میلیون و ۴۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۷۰۰هزار و سکه‌های یک گرمی به دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز پنج میلیون و ۳۹۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۴۵هزار تومان اعلام شد.

منبع: اقتصادآنلاین

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا را در صفحه قیمت سکه و قیمت طلا سایت بورسان ببینید.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر