تغییر موضع وزیر صمت برای بار سوم در چهار روز

سهامداران خودرویی دوباره امیدوار شدند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان:‌ بازار خودرو هفته‌های پرخبری را تجربه می‌کند. از ابهام در آزادسازی واردات خودرو و اخبار این حوزه تا احتمال رفع قیمت‌گذاری دستوری نه‌تنها بازار خودرو، بلکه بازار سهام را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داده است. آخرین اظهارنظر فاطمی امین، ‌وزیر صمت از واگذاری بررسی قیمت‌گذاری خودروها به ستاد تنظیم بازار خبر داد. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که پیش از این شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری خودرو بود و این می‌تواند تفاوت قابل‌توجهی در قیمت اعلامی ایجاد کند.

سال گذشته شورای رقابت مسئول تعیین قیمت خودرو بود:‌

تا سال گذشته شورای رقابت مسئول تعیین قیمت خودرو بود

پیش از این شورای رقابت فرمولی عجیب را برای قیمت‌گذاری خودرو مطرح کرده بود که این فرمول عامل اختلاف فاحش قیمت فروش خودروسازان و نرخ بازار بود. این اختلاف رانت سنگینی را برای دلالان خودرو ایجاد کرده بود و حتی باعث ایجاد فساد در مدیران بالادستی صنعت خودرو و بعضی نماینده‌های مجلس شد. فرمول شورای رقابت تابعی از شاخص کیفیت، قیمت مبنای نرخ‌گذاری، تورم و همچنین معیار افزایش تولید بود.

حالا وزیر صمت در آخرین اخبار خبر داده است که سودآوری شرکت‌های خودروساز برای دولت سیزدهم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وی اشاره داشته که بررسی قیمت‌گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار واگذار شده که از زیرمجموعه‌های وزارت صمت است. ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر مبنای هزینه‌های تولید، نرخ فروش تولیدکنندگان را تعیین می‌کنند. گرچه این موضوع نیز نقد بسیاری از کارشناسان را به همراه داشته است اما شاید برای صنعت خودرو این تغییر مبنای قیمت‌گذاری مفید واقع شود.

آخرین مجوز افزایش نرخ خودروسازان توسط ستاد تنظیم بازار صادر شده بود:

مجوز ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت محصولات سایپا

در این خصوص، مبنای قیمت‌گذاری سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان cost plus است. در نتیجه تغییرات هزینه با در نظر گرفته حاشیه سود معقول صنعت عامل تغییر قیمت فروش خواهد بود. بر این اساس معیار سودسازی در قیمت‌گذاری محصولات نهایی اهمیت بالایی دارد و این در حالی است که خودروسازان با فرمول شورای رقابت با زیان ناخالص همراه بودند که در نهایت با فشار هزینه های مالی این زیان بیشتر نیز می‌شد.

بر این اساس اگر بنا باشد که قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت واگذار شود و از کنترل شورای رقابت خارج شود باید در انتظار رشد قیمت مصوب فروش کارخانه‌ها بود. کاهش فاصله قیمت بازار و کارخانه می‌تواند در کاهش التهاب بازار خودرو اثرگذار باشد و از شدت دلالی و سفته‌بازی این بازار بکاهد و اثر کاهشی بر قیمت خودرو داشته باشد. احتمالا در قیمت‌های پایین‌تر از قیمت بازار (با فاصله محسوس نسبت به قیمت‌های کنونی) امکان قیمت‌گذاری معقول صنعت خودرو وجود دارد. در این خصوص گزارش با عنوان اثر حذف قیمت‌گذاری دستوری بر صنعت خودرو را مطالعه کنید.

در این میان نظر مخالف غیرکارشناسی نمایندگان مجلس می‌تواند همچنان بر تب بازار خودرو مشابه با سایر بازارها بیافزاید.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر