دستور جدید وزیر اقتصاد درباره تسهیلات بانکی

دستور جدید وزیر اقتصاد درباره تسهیلات بانکی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر امور اقتصادی و دارایی از وضع دستورالعمل جدید برای پرداخت تسهیلات بانکی خبر داد.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسائل پرتکرار و نارضایتی هایی که از طرف فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و حتی مردم و خانوارهایی که با سیستم بانکی سر و کار داشتند، عدم دسترسی به نسخه تسهیلات خود و اینکه نرخ سود آنها به چه طریقی محاسبه شده است.

این عضو کابینه سیزدهم گفت: پیش از این، شورای پول و اعتبار بانک مرکزی مصوباتی را در این زمینه داشتند، اما به علت اینکه در سیستم بانکی کشور ضعف هایی وجود داشت، به طور کامل اجرا نمی‌شد و بسیاری از فعالان همچنان شکایت‌های خود را واصل می‌کردند.

او در ادامه بیان کرد: در جلسه‌ای که با مدیران عامل بانک‌های دولتی داشتیم، تعهد جدی از آنها گرفته شد تا از امروز شنبه ۲۹ آبان ماه، هر یک از گیرندگان تسهیلات که به بانک مراجعه و درخواست یک نسخه از قرارداد خود را داشته باشند، بانک‌ها مکلف هستند که آن را در اختیار مشتری قرار دهند تا نحوه محاسبه سود، جرائم و وثایق تسهیلات برای مردم و تولیدکنندگان کاملا شفاف شود.

خاندوزی اشاره کرد: قدم بعدی، حرکت به سوی الکترونیکی شدن قراردادهای تسهیلاتی شکل بگیرد تا امکان چک کردن آن به صورت آنلاین نیز برای مردم فراهم شود. البته این موضوع زیرساخت هایی نیاز دارد و چند ماه زمان می‌برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر