ضوابط انتشار اوراق گواهی سپرده عام توسط بانک‌ها در شورای عالی بورس تصویب شد

ضوابط انتشار اوراق گواهی سپرده عام توسط بانک‌ها در شورای عالی بورس تصویب شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ضوابط مربوط به انتشار گواهی سپرده عام توسط بانک‌ها در شورای عالی بورس به تصویب رسیده و جزییات اجرایی آن بزودی به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد.

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در نشست دوره ای با مدیران عامل شبکه بانکی کشور با بیان اینکه ضوابط مربوط به عرضه اولیه و معاملات ثانویه گواهی سپرده عام با هماهنگی بانک مرکزی در شورای عالی بورس تصویب شده است، اظهار کرد: این ابزار، امکان مناسبی برای تجهیز منابع در اختیار بانک‌ها می گذارد و در بازار سرمایه قابل انتشار و معامله خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کنترل رشد نقدینگی و پایه پولی در سه ماهه اول سال جاری گفت: خوشبختانه رشد نقدینگی و پایه پولی نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته کاهشی بوده که انضباط مالی دولت متاثر از عدم استفاده از تنخواه گردان در این خصوص بسیار موثر بوده است.

خط قرمز بانک مرکزی چیست؟

صالح آبادی با بیان اینکه اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی، خط قرمز بانک مرکزی است و با سخت گیری شدید دنبال می‌شود، ادامه داد: ساماندهی اضافه برداشت بانکها از طریق ایجاد محدودیت برای بانک‌های ناتراز و لزوم توثیق وثایق نقد شونده در ازای اضافه برداشت توسط بانک مرکزی انجام می‌شود.

پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزرندآوری و ودیعه مسکن اولویت بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی بر ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن تاکید کرد و افزود: علیرغم وجود محدودیت در منابع بانکها، پرداخت این تسهیلات جزو اولویت‌های بانک مرکزی و شبکه بانکی است.

در این جلسه همچنین بر لزوم رعایت ضوابط مربوط به مبارزه با پولشویی و اجرای مفاد باقیمانده از قانون جدید چک تاکید شد.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر