ایران چه تعداد معلم کم دارد؟

ایران چه تعداد معلم کم دارد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش با کمبود ۲۲۰ هزار نیروی معلم مواجه است، گفت: در سال تحصیلی جدید که همه مدارس حضوری می‌شوند کمبود معلم را احساس خواهیم کرد.

احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود معلم در کلاس‌های درسی همدان اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته ۲ هزار و ۶ کلاس درس ‌مدارس همدان بدون معلم بود بنابراین ‌باید تدابیری برای حل این مشکل اندیشیده شود.

نماینده مردم‌ همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش با کمبود ۲۲۰ هزار نیروی معلم مواجه است، افزود: در دو سال گذشته به‌ خاطر غیرحضوری بودن مدارس، کمبودها چندان محسوس نبود اما در سال تحصیلی جدید که همه مدارس حضوری می‌شوند کمبود معلم را احساس خواهیم کرد.

مسئولان شیفت مخالف مدارس را در اختیار نیروهای جهادی و ارزشی قرار دهند

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه "فضای آموزشی به‌ اندازه کافی داریم‌ اما معلم نداریم"، تصریح کرد: پیشنهاد بنده به مسئولان این است که شیفت مخالف مدارس را در اختیار نیروهای جهادی و ارزشی قرار دهند.

او با تأکید بر اینکه "در استان با کمبود مدارس غیرانتفاعی مواجه هستیم"، گفت: اگر نیروهای جهادی واجد شرایط به‌ کارگیری شوند و مجوز تأسیس مدارس غیرانتفاعی را دریافت کنند، بخشی از دانش‌آموزان مدارس دولتی به‌سمت مدارس غیرانتفاعی می‌روند و بار مدارس دولتی کمتر می‌شود.

فلاحی همچنین با تأکید بر اینکه مشکل خاصی برای بحث مجوز تأسیس مدارس غیرانتفاعی وجود ندارد، گفت: به مدارس نامه زدیم تا شیفت مخالف را در اختیار ما قرار دهند. استفاده از شیفت مخالف مدارس، علاوه بر اینکه ضوابط را دارد، از نظر اجاره‌بها هم به‌صرفه است و می‌تواند به‌عنوان درآمدی برای آموزش و پرورش باشد.

فلاحی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود، تنها راه عبور از مشکل کمبود معلم، تأسیس مدارس غیرانتفاعی با کمک نیروهای جهادی است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر