زنگ پایان

لیدری بورس به کوچکترها می‌رسد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 14 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت معاملاتی روز جاری افت 0.13 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.439 هزار واحدی ایستاد. شاخص کل هموزن اما امروز رشدی بود و 0.27 درصد رشد را تجربه کرد. ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 2741 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 227 میلیاردی توسط کدهای حقیقی از گردونه معاملات سهام بودیم.

در بخش اول برنامه امروز هادی میرعلمی این نکته را بیان کرد که چهار پارامتر نرخ بهره، دلار، قیمت‌های جهانی و برجام مهمترین فاکتورهایی هستند که می‌توانند روند کلیت بازار را تغییر دهند. وی در ادامه در بررسی نسبت شاخص کل به شاخص هم‌وزن به تشریح این نکته پرداخت که در دوران رکودی بازار سرمایه، این سهام کامودیتی محور و بزرگ هستند که می‌توانند عملکرد بهتری از خودشان نشان دهند و در زمان رونق بازار همچون سال 99، سهام کوچکتر سودهای بالاتری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند.

نسبت شاخص کل به هم وزن

در ادامه این گفتگو وی این نکته را بیان کرد که کمی دور از انتظار است که نماد خساپا ارزش بازار بالاتری نسبت به خودرو پیدا کند و با وجود اینکه نمودار نسبت خساپا به خودرو صعودی است اما شرایط بنیادی صعود ویژه‌ای را در این شاخص ترسیم نمی‌کند. به همین دلیل شاید دور از ذهن باشد که از الان تا آینده میان مدت لیدر گروه خودرو به خساپا برسد و شاهد رشد بیشتر این نماد نسبت به خودرو باشیم.

نمودار نسبت خساپا به خودرو

در بخش بعدی این برنامه همراه داوود کرمی کارشناس بازار سرمایه به بررسی تحولات بازار مشتقه بورس کالا پرداخته شد و وی این خبر را داد که به نظر بزودی شاهد معاملاتی آتی شمش طلا در بورس کالا خواهیم بود که می‌تواند حتی سبب تخلیه حباب سکه یک گرمی هم شود.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
بررسی وضعیت کلی بازار و چشم انداز آن
کف قیمتی دلار چه عددی خواهد بود؟
بررسی نسبت شاخص کل به شاخص هم‌وزن
برنده رقابت تکنیکالیست‌ها و فاندامنتالیست‌ها در این روزهای بازار سرمایه؟
ارزیابی ارزندگی صنعت پالایشی
خساپا لیدر جدید گروه خودرو؟
صنایع و نمادهای پیشران بازار سرمایه
تحولات بازار مشتقه بورس کالا
پیشنهاد سردبیر