زنگ پایان

بازگشت بورس به مدار صعودی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 26 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سهام روز بهتری را نسبت به چند روز گذشته تجربه کرد و امروز کار خود را در مدار مثبت به پایان رساند. اینگونه می‌رسد که اینبار کفه ترازو در بحث عرضه خودرو در بورس کالا به سمت بازار سرمایه‌ای‌ها و مردم سنگین شده است. شاخص کل بورس نیز در پایان بازار امروز رشد 1.1 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.556 میلیون واحدی قرار گرفت. دیگر شاخص بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار است نیز امروز به میزان 1.33 درصد رشد پیدا کرد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات انجام شده در صندوق‌های سهامی به 6822 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 109 میلیارد تومانی از کلیت بازار سهام بودیم که نسبت به روزهای قبل وضعیت بهتری را پیدا کرده است. از سوی دیگر امروز شاهد ورود پول حقیقی 359 میلیارد تومانی به صندوق‌های درآمد ثابت و مختلط بودیم که به صورت سنتی امری مثبت برای بازار سرمایه و امری منفی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

در بخش اول برنامه امروز همراه با مهدی اردستانی، کارشناس بازار سرمایه به بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه پرداخته شد. به عقیده وی کوچکترها می‌توانند در موج صعودی بعدی رشد بهتری را تجربه کنند و در ادامه نیز اتفاقات مورد بحث در بازار همچون مسئله گروه خودرو، افزایش نرخ سود سپرده‌ها و مسائل پیرامون بودجه مورد بررسی قرار داده شد.

در بخش دوم این برنامه نیز امیر شاملویی، سردبیر وبلاگ سرمایه پلاس ابتدا تعریفی از رکود اقتصادی را بیان کرد و در گام بعد برخی از شاخص‌های کمتر مطرح شده در دنیا را مورد بررسی قرار داد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر