شمارش معکوس

بی‌رمقی بورس تهران در چرخه نااطمینانی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 20 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار روز چهارشنبه متعادل مثبت به پایان رسید. به طوری که شاخص کل رشد ۴،۹۱۱ واحدی (معادل ۰.۳۲ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۵۶ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۳،۳۴۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع شیمیایی و خودرو و قطعات و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را داشتند. حدود ۲۸۹ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد.

بازارهای جهانی بسته هستند.

علی خوش طینت، کارشناس ارشد بازار سرمایه با موضوع بورس تهران درگیر تصمیمات اقتصادی و سیاسی مهمان بورسان بودند. به نظر می‌رسد بر خلاف روند بازارهای موازی که اکثر این بازارها در سقف‌های تاریخی خود هستند، بورس بدون توجه به افزایش نرخ دلار آزاد و متغیرهای اقتصادی نظیر افزایش حجم نقدینگی و تورم تولیدکننده و ‌... در مسیر نزولی قرار گرفته است، مهم‌ترین دلیل این تقابل بورس با سایر بازارها عمدتا به دلیل کاهش سرمایه اجتماعی ناشی از عدم اطمینان سهامداران به روش‌های درست سیاست‌گذاری است.

امیرحسین فلاح، کارشناس بازار سرمایه به بررسی آماری بورس تهران در هفته گذشته پرداختند.

امروز افت ۵۹۱ واحدی نماگر بورس در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز را شاهد هستیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور مطبوعات صبح ایران و بازار روز گذشته
در ریزش اخیر بورس اتفاقات، شایعات و خبرهای زیادی به این روند دامن زدند، دلیل رفتار خلاف جهت بورس با بازارهای موازی چیست؟
شورای حکام قطعنامه را علیه ایران صادر کرد، با وجود رشد بازارهای دیگر چرا واکنش بورس منفی بود؟
دلار در بازار آزاد سقف تاریخی خود را رد کرد، اما همچنان شاهد اختلاف ۳۰ درصدی  دلار آزاد و نیما هستیم، نقش دولت در این موضوع چقدر پررنگ است؟و چه تبعاتی خواهد داشت؟
شایعاتی مبنی بر افزایش نرخ بهره و همچنین ارزپاشی بانک مرکزی در فضای مجازی به گوش می‌رسد، این اتفاقات چقدر محتمل است؟و در صورت وقوع چه عواقبی خواهد داشت؟
بررسی آماری بورس تهران در هفته گذشته
پیشنهاد سردبیر