برنامه رئیسی برای رفع بحران آب

برنامه رئیسی برای رفع بحران آب
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه، ۲۶ خرداد و در بدو ورود خود به فرودگاه اصفهان اظهار کرد: تا آنجا که بررسی کرده ام در استان اصفهان مشکلاتی دارد که مردم این استان از آن رنج می‌برند. ظرفیت‌های استان بالاست. استان اصفهان استان کشاورزی و قطب صنعت است، باید گفت که می‌توان به خوبی قطب علم و فناوری بشود و در این استان ظرفیت‌های گردشگری زیادی دارد. مشکلات دیگری وجود دارد که آب کشاورزی و آب شرب است. دولت برای مشکلات برنامه دارد و ما اطمینان داریم با کمک مسئولان و مردم محترم استان، این مشکلات قابل حل است و این نیاز به نوعی مدیریت دارد که در کنار آن مردم باید به دولت کمک کنند.

مشکلات آب در دهه شصت وجود داشته است

وی افزود: اعتباراتی در این زمینه درنظر گرفته شده، مشکلات آب در دهه شصت وجود داشته است. چرا طرح‌ها از دهه ۶۰ تاکنون مانده و به سامان نرسیده و این چیزی است که مردم از آن رنج می‌برند. پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام در همه استان‌ها است، اما در اصفهان به یک مشکل تبدیل شده است. در اصفهان به دنبال طرح جدید نیستیم و عمده طرح ما رسیدگی به طرح‌های نیمه تمام است. گاهی ده سال بیست سال و سی سال یک پروژه در زمین مانده. ما با کمک امام جمعه و استاندار و مدیران محترم نظرخواهی شده، اطلاعات جمع آوری شده است، به‌ویژه در شورای اداری تلاش داریم تا مصوبات خوبی در نظر گرفته شود.

بازدید هوایی رئیسی از زاینده‌رود و تالاب گاوخونی

سید ابراهیم رئیسی که در بدو ورود به استان اصفهان، مهم‌ترین مشکل استان را کم‌آبی عنوان کرده بود، در نخستین بخش از برنامه‌های سفر به اصفهان، با بالگرد از بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی دیدن کرد.

رئیس‌جمهوری در جمع اهالی روستای قلعه‌بالا گفت: در بین برنامه‌های مختلف سفر و بازدیدهایی که برای این سفر برنامه‌ریزی شده است، نخستین برنامه را حضور در این محل قرار دادیم تا از نزدیک در جریان مشکل کم آبی مردم روستای قلعه‌بالا قرار بگیریم.

رئیسی افزود: برخی پیشنهاد کردند که همزمان با روزهای پرآب زاینده رود به اصفهان سفر کنم، اما بنده گفتم اتفاقا در مقطع و زمانی که مسائل مردم حادتر است باید به این استان بروم و از نزدیک مشکلات مردم را ببینم و حرف‌هایشان را بشنوم.

رئیسی اظهارکرد: بعضی مسئولان از کنار مشکلات عبور می‌کنند ولی ما به قلب مشکلات می‌زنیم و ان شاءالله آنها را حل می‌کنیم.

رئیس‌جمهوری افزود: دولت تهیه طرح جامع آب، مبتنی بر مدیریت عادلانه توزیع و مصرف آب و اعطای حقوق مردم در این زمینه را در دستور کار دارد.

رئیسی تاکید کرد: نقطه اشتراک و اتفاق مردم همه مناطق تکیه بر همین عدالت محوری است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر