مراسم خاکسپاری مالک متروپل در زادگاهش + عکس

مراسم خاکسپاری مالک متروپل در زادگاهش + عکس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
جسد حسین عبدالباقی مالک متروپل در زادگاهش در یکی از روستاهای استان اصفهان به خاک سپرده شد.

پیکر حسین عبدالباقی نیمه شب در زادگاهش، روستای دهاقان، محله عطاآباد استان اصفهان به خاک سپرده شد.

درپی مرگ حسین عبدالباقی مالک متروپل در حادثه ریزش ساختمان متروپل در دوم خرداد ۱۴۰۱ پس از ۲۲ روز اجازه دفن حسین عبدالباقی صادر گردید.

پیکر حسین عبدالباقی نیمه شب دوشنبه ۲۳ خرداد ماه به زادگاهش در روستای دهاقان، محله عطاآباد استان اصفهان انتقال یافت و ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه با حضور خانواده و در حضور چند هزار نفری مردم به خاک سپرده شد.

Loading...
Loading...
Loading...

فروریختن ساختمان متروپل

فروریختن ساختمان متروپل حادثه‌ای بود که ظهر روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان رخ داد. در پی وقوع این حادثه، بخشی از برج شماره ۲ متروپل فروریخت. تا۱ ۱ خرداد ۱۴۰۱ این حادثه ۳۷ فوتی[۱] و ۳۷ نفر مصدوم داشته‌است. به گفته استاندار خوزستان به اعلام خانواده‌ها ۳۸ مفقودی گزارش شده‌است. عملیات آواربرداری متروپل هنوز در جریان است. این ساختمان بخشی از پروژهٔ برج‌های دوقلوی متروپل هلدینگ عبدالباقی بودند.

این ریزش بر اثر شکست سازه‌ای به خاطر نقض ضوابط فنی و استانداردها بود. ۱۳ نفر از مقصران این حادثه دستگیر شده‌اند. مرگ حسین عبدالباقی مالک هلدینگ عبدالباقی و مقصر اصلی ریزش در ابهام باقی مانده‌است.

سفر رئیسی به آبادان

رئیس‌جمهوری بدون اطلاع قبلی و به‌طور سرزده پس از اتمام سفر استانی به آذربایجان شرقی به آبادان سفر کرد و با حضور در خیابان امیری آبادان عملیات آوار برداری را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

فساد در ساخت متروپل

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری آبادان با اشاره به ‌بازدید از ساختمان متروپل و گلایه و انتقاد مردم از روابط ناسالم در ساخت این ساختمان ‌و ‌فسادهای صورت گرفته در این مسیر اظهار داشت: ‌به موازات اقدامات فنی و میدانی، باید به سرعت عملیات آواربرداری انجام شود.‌
وی با بیان اینکه این وضعیت حق مردم این خطه نیست، تصریح کرد: تا روزی که مشکلات آبادان حل شود مدام به خوزستان سفر خواهم کرد و نمی‌گذاریم دیگر چنین اتفاقاتی تکرار شود.‌ حادثه متروپل آبادان باید عبرتی شود برای سوء‌استفاده کنندگان.

منبع: برنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر