اطلاعیه مهم وزارت کار درباره یارانه‌ جدید

اطلاعیه مهم وزارت کار درباره یارانه‌ جدید
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: اطلاع از وضعیت یارانه نیاز به نصب هیچ‌گونه نرم افزار موبایلی ندارد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برای بررسی و اطلاع از وضعیت یارانه نیاز به نصب هیچگونه نرم‌افزار و سامانه موبایلی نیست و صرفاً سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی HEMAYAT.MCLS.GOV.IR مرجع پاسخگویی است. لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء‌ استفاده و کلاهبرداری از اطلاعات هویتی و بانکی به هیچ آدرس و یا سامانه دیگری مراجعه نکنید.
سامانه ۰۲۱۶۳۶۹ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای راهنمایی و پاسخگویی به مردمی که از دریافت یارانه‌ها در طرح جدید دولت جا مانده‌اند و سایر سوالات یارانه‌ای، در سه شیفت و با ۱۲۰ اپراتور که از جامعه معلولان کشور هستند و تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ نیز در اختیار آحاد ملت قرار دارد. دستور رئیسی درباره اعتراضات مردم به یارانه جدید

مبلغ یارانه جدید تغییر می‌کند؟

همچنین معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی گفته است: هیچ تغییری در مبلغ و افرادی که یارانه دریافت می‌کنند اتفاق نخواهد افتاد. همان افرادی که تا به امروز یارانه دریافت کرده‌اند و کسانی که بر اساس تقاضا، به فهرست یارانه‌بگیران اضافه می‌شوند، مشمول دریافت کالابرگ خواهند شد. عزم دولت این است که کمترین تفاوت و تغییری در شیوه خرید مردم اتفاق بیفتد و رضایت خاطر مردم از این‌ جهت فراهم شود. همچنین تا به امروز هیچ بحثی در هیچ محفلی درباره تغییر یارانه بنزین مطرح نشده است.

اردیبهشت امسال، دولت برای تغییر نحوه پرداخت ارز ترجیحی به کالاهای اساسی تصمیم گرفت تا یارانه پرداختی از واردکننده به مصرف‌کننده برسد. بنابراین، مبلغ یارانه پرداختی افزایش پیدا کرد.

پرداخت یارانه‌ها از طریق کالابرگ الکترونیکی

به گفته او، آنچه دولت در قانون بودجه توسط مجلس مکلف به انجام شده، پرداخت یارانه‌ها از طریق کالابرگ الکترونیکی است. انجام این کار مستلزم زیرساخت‌های لازم در کل کشور بوده و عملاً انجام فوری آن میسر نبود، در نتیجه تصمیم گرفته شد طی دو ماه نخست سال، پرداخت نقدی صورت بگیرد و به‌محض اینکه زیرساخت‌های لازم آماده شد و سایر ملاحظاتی که می‌تواند موردتوجه قرار گیرد، تصمیم درباره تداوم این شیوه یا اختصاص کالابرگ الکترونیکی اتخاذ خواهد شد.

منبع: روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر