نحوه تامین هزینه طرح رتبه بندی معلمان اعلام شد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
لایحه رتبه‌بندی معلمان با ابهامات زیادی در مجلس تصویب شد و چند وقتی است که برای تایید اصلی در انتظار شورای نگهبان است. یکی از مشکلات اصلی شورای نگهبان با آن نحوه تامین هزینه طرح رتبه بندی است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین بودجه لایحه رتبه‌بندی معلمان، گفت: دولت برای تامین بودجه ۶ ماهه دوم سال، امروز در نامه‌ای‌ای به شورای نگهبان، بودجه ۱۲ هزار و پانصد میلیارد تومانی را تعیین خواهد کرد.

بودجه لایحه رتبه بندی معلمان چقدر است؟

علیرضا منادی سفیدان در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: دولت هزینه لایحه رتبه‌بندی معلمان برای ۱۴۰۱ را در بودجه آورده است اما برای ۶ ماهه دوم سال، امروز قرار است نامه‌ای به شورای نگهبان ارسال و بودجه ۱۲ هزار و پانصد میلیارد تومانی را تعیین کند.

او در ادامه افزود: یکی از ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس اصل ۷۵ قانون اساسی و بار مالی آن است که دولت با ارسال این نامه قصد حل این مشکل را دارد.

وی افزود: دولت برای تامین بودجه ۶ ماهه دوم سال، امروز در نامه‌ای‌ای به شورای نگهبان، بودجه ۱۲ هزار و پانصد میلیارد تومانی را تعیین خواهد کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های دیگر مجلس تامین معلم برای مناطق مرزی و محروم است که کمیسیون آموزش در حال آماده‌سازی طرح است و به زودی ۳۴ هزار نفراستخدام خواهند شد.

شورای نگهبان درخواست زمان بیشتری می‌خواهد؟

شورای نگهبان طی نامه‌ای به رئیس مجلس، برای بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان از مجلس مهلت بیشتری خواست و طرح تسهیل مجوزهای کسب و کار را هم مغایر با موازین شرع، قانون اساسی یا دارای ابهام دانست.

شورای نگهبان طی نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نظر خود را در خصوص یک طرح و دو لایحه اعلام کرد.

شورای نگهبان طی این نامه، برای لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان درخواست استمهال (فرصت بیشتر برای رسیدگی) کرد.

بر این اساس، ایراد شورای نگهبان نسبت به طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار نیز اعلام شد و شورای نگهبان این طرح را مغایر با موازین شرع یا قانون اساسی یا دارای ابهام شناخت.

منبع: شفقنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر