یک میلیون تومان دریافتی خانوارهای ۴ نفره در فروردین

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️145880
  • 💬0

بورسان: نخستین یارانه نقدی در سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز پنجشنبه 19 فروردین به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شود. اگر دیگر وعده‌‎‌های دولت در خصوص پرداخت سود سهام عدالت و یارانه معیشتی ماه رمضان محقق شود، می‌توان انتظار داشت که یک خانواده ۴ نفره ظرف یک هفته آینده یک میلیون تومان دریافت کنند.
این مرحله صد و بیست‌ودومین یارانه نقدی است که واریز می‎شود. در واقع بیش از ۱۰ سال است که پرداخت یارانه نقدی آغاز شده است و کماکان مبلغ آن ۴۵۵۰۰ تومان است. یارانه نقدی به ۷۶ میلیون نفر پرداخت می‌شود.

پیش از این یک مرحله یارانه معیشتی در سال ۱۴۰۰ واریز شد. مبلغ آن ۵۵ هزار تومان برای خانوار یک نفره، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان بود. این یارانه نیز از سال ۹۸ و به ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود.

به غیر از این دو، سازمان بورس اعلام کرده که مرحله دوم پرداخت سود سهام عدالت را تا پیش از ماه رمضان انجام خواهد داد. مرحله اول ان که شامل ۵۰ درصد سود تقسیمی سهام عدالت در سال ۹۸ بود، در روزهای پایانی اسفند ۹۹ انجام شد. مبلغ آن برای سهام عدالت یک میلیون تومانی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان و برای سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی ۹۸ هزار تومان است.
امروز رئیس‌جمهوری همچنین از تداوم پرداخت بسته‌های کمک معیشتی کرونا در سال ۱۴۰۰ خبر داد. به گفته او نخستین مرحله واریز پرداخت‌ها در سال ۱۴۰۰ به مناسبت ماه رمضان انجام خواهد شد.

در چهارماه پایانی سال ۹۹ حمایت معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی ماهیانه به ازای هر نفر، به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، تعلق گرفت. همچنین حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر، شامل خانوارهایی می‌شد که هیچ‌یک از اعضای آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کردند، بیمه‌پرداز نبوده و در زمره دهک‌های پایین بودند. در مجموع به ۳۴ میلیون نفر پرداخت شد.

حال رئیس‌جمهوری از تداوم این واریزی‌ها در سال جدید خبر داده است، از آنجایی که این یارانه معمولا ۲۴ یا ۲۵ ام هر ماه واریز می‌شد و از آنجایی که امسال ۲۵‌ام فروردین مصادف است با شروع ماه رمضان، از این رو احتمالا این یارانه ظرف یک هفته آینده واریز خواهد شد.

بنابراین احتمالا ظرف یک هفته آینده برای غالب خانوارهای ایرانی(کسانی که دارای سهام عدالت هستند، یارانه نقدی و یارانه معیشتی دریافت می‌کنند) در مجموع به ازای هر فرد خانواده حدود ۲۵۰ هزار تومان واریز خواهد شد. بنابراین یک خانواده ۴ نفره حدود یک میلیون تومان یارانه و سود سهام عدالت دریافت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دریافتی خانوارهای 3 نفره در ماه رمضان چقدر است؟

یارانه جدیدی امسال پرداخت می‌شود؟

زمان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1400

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر