زنگ پایان

غلبه شاخص هم‌وزن بر شاخص کل پس از مدت‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 35 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز متعادل مثبت به پایان رسید. شاخص نزدیک یک درصد رشد داشت.

یکی از روزهای معدود در چند ماه اخیر شاخص هم وزن بازدهی بالاتر از شاخص کل را به ثبت رساند. ارزش کل معاملات کمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان ولیکن به نظر می‌رسد که ارزش معاملات خرد سهام بیش از ۶ هزار میلیارد تومان باشد. شاهد خالص خرید اشخاص حقیقی در بورس بودیم. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفتند که فیلم دوربین هایی که در تاسیسات هسته‌ای هستند باید پاک شود، ما فرصت دادیم ولی طرف‌های مذاکره استفاده نکردند. نرخ برابری دلار به ریال در کانال ۲۵ هزار تومان در شرایط باثبات قرار دارد.

نفت برنت در بازارهای جهانی ۷۷ دلار، فلز مس ۹۶۰۲ دلار، فلز روی ۲۹۵۷ دلار، اونس طلا ۱۷۸۹ و بیت‌کوین ۳۴ هزار و ۱۷۳ دلار در حال معامله هستند.

مهدی مظفرنیا کارشناس بازار سرمایه در مورد شاخص کل اعتقاد داشتند که قیمت‌ها ارزنده است و شرایط برای جلب اعتماد سرمایه‌گذاران فراهم می شود. سبد پیشنهادی ایشان در مقیاس یک ساله بازدهی ۴۰ درصد را برآورد داشتند.

مجید حصاری کارشناس بازار سرمایه مهمان دیگر ما در بورسآن بودند. ایشان نرخ‌های فعلی دلار را بسیار در جای حساسی می‌دانستند. خیلی اعداد بالا و پایین برای نرخ دلار متصور نبودند. بازدهی سبد پیشنهادی ایشان هم در مقیاس یک ساله در محدوده ۴۰ درصد قرار دارد.

در انتها نیز سروش بهرامی کارشناس بازار سرمایه، به بررسی گزارشات کدال برخی شرکت‌ها پرداختند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر