احتمال تداوم محدودیت‎های دوهفته‌ای / همراه داشتن کارت ملی الزامی شد

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜
  • 👁️186
  • 💬0

بورسان: علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از احتمال تداوم محدودیت‌های کرونایی بعد از پایان دو هفته خبر داد. او در این خصوص در گفت‎وگو با شبکه خبر گفت: از دوشنبه همین هفته مجدداً وضعیت شیوع بروز بیماری را بررسی می‌کنیم اگر شهرها در وضعیت قرمز و نارنجی قرار داشته باشند مجدد برای آن شهرها محدودیت اعمال خواهد شد و اگر چنانچه شهر یا شهرستانی از حالت قرمز تبدیل به حالت زرد یا نارنجی شده محدودیت‌ها به همان نسبت کاهش پیدا خواهد کرد.

به گفته رییسی، میزان رعایت پروتکل‌ها به بیش از ۹۰ درصد رسیده است، به طور کلی روند بیماری با توجه به رعایت مردم و روند بیماری رو به کاهش است. ۱۶۰ شهر و شهرستان در وضعیت قرمز بودند که در حال حاضر با توجه به رعایت پروتکل‌ها در حدود ۱۴۵ شهر روند رو به کاهش گذاشته است. او افزود: امیدواریم در ۱۵ شهر باقی مانده نیز در طی این هفته دوباره این روند کاهشی شروع شود. همچنین از ۵ آبان‌ماه در ۸۹ شهر و از ۱۴ آبان در ۴۶ شهر دیگر محدودیت‌هایی اعمال شده بود که بجز دو شهر از این شهرها مابقی شهرها از حالت قرمز خارج شدند و به نارنجی و زرد تبدیل شده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه باید منتظر باشیم حدود ۲ تا سه هفته دیگر نیز در روند فوتی‌ها شاهد کاهش باشیم، چراکه در حال حاضر میزان بستری و مراجعه به بیمارستان‌‌ها نیز کاهش پیدا کرده است، گفت: نباید دوباره فریب این را بخوریم که چون روند رو به کاهش می‌رود، میزان مراقبت‌ها را کم کنیم، بلکه کارهای زیادی باید انجام شود، یعنی همچنان باید زدن ماسک و فاصله گذاری‌ها و ترددهای غیرضروری را جدی بگیریم و همچنین از حضور در جشن‌ها و مهمانی‌ها و مراسم‌هایی که پرتجمع برگزار می‌شوند پرهیز کنیم.

به گفته رییسی، میزان تست‌ها را تا پایان این ماه به ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار در روز خواهد رسید.

او با بیان اینکه با توجه به سامانه‌ای که راه اندازی کردیم الان تمام آزمایش‌های مثبت در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می‌شود، افزود: طی چهار روز گذشته از حضور ۱۷۴۸ نفر از افراد تست مثبت که قصد خرید بلیط و سفر با  هواپیما و اتوبوس را داشتند، جلوگیری شد.

رییسی گفت: جزو مصوبات امروز این بود که افرادی که تست مثبت دارند از حضورشان در حمل و نقل عمومی و ادارات جلوگیری می‌شود و به همراه داشتن کارت ملی برای گرفتن خدمت الزامی است، بنابراین هموطنانی که قرار است یک اداره‌ای بروند برای گرفتن خدمت حتماً کارت‌ملی خودشان را همراه داشته باشند، که این برای حفظ سلامتی خودشان و دیگران است که چنانچه آزمایش مثبتی داشتند با کارت ملی قابل چک کردن باشد.

او در ادامه افزود: از دوشنبه همین هفته مجدداً وضعیت شیوع بروز بیماری را بررسی می‌کنیم اگر شهرها در وضعیت قرمز و نارنجی قرار داشته باشند مجدد برای آن شهرها محدودیت اعمال خواهد شد و اگر چنانچه شهر یا شهرستانی از حالت قرمز تبدیل به حالت زرد یا نارنجی شده محدودیت‌ها به همان نسبت کاهش پیدا خواهد کرد.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...