زنگ پایان

ریزش بورس امروز با چاشنی ناامیدی به برجام

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سهام و غالب صنایع بازار سهام امروز تحت فشار فروش قابل توجهی قرار گرفته بود و نماگرهای اصلی بازار سرمایه افت محسوسی را پشت سر گذاشتند. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان روز جاری معاملاتی افت ۱.۰۹ درصدی را تجربه کرد و به ارتفاع یک میلیون و سیصد و نود و هفت هزار واحدی رسید. دیگر شاخص مطرح بازار سهام نیز که نماینده سهام کوچکتر بورس هست، ریزش ۱.۱۶ درصدی را به ثبت رساند. پیش بینی بورس فردا را اینجا ببینید.
ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به ۲۶۹۹ میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول ۴۱۴ میلیارد تومانی از گردونه معاملات سهام بودیم که امر منفی برای روند معاملات کلیت سهام قلمداد می‌شود.
در بخش اول زنگ پایان امروز همراه مهدی رادان کارشناس بازار سرمایه به بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کلیت بازار سهام پرداخته شد. وی به بیان این نکته پرداخت در حال حاضر احیای توافق برجام می‌تواند تمام معادلات را عوض کند و بیش از عوامل خارجی تاثیرگذار است. به عقیده وی مادامی که جریان ورودی پول به بازار سرمایه ترمیم نشود نمی‌توان انتظار رشد چشمگیریی را داشت.
بهزاد بهمن‌نژاد، سردبیر تحریریه بورسان به تشریح پنجمین شاخص اطمینان بورسان و تغییرات آن به نسبت به دوره‌های پیشین پرداخت.
در بخش پایانی این برنامه هم عرفان رحمانی عضو تحریریه بورسان به تشریح مهم‌ترین تحولاتی که در سامانه کدال منتشر شده است، پرداخت و گزارشات نمادهای سمازن و کطبس را تفسیر کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
ارزیابی این روزهای بورس ایران و چشم‌انداز آتی آن
روند فرسایشی بورس تهران تا کجا ادامه دارد؟
ارزیابی افزایش ساعت معاملاتی در بازار سرمایه
سیگنال رکودی بازارهای جهانی به بورس ایران
چشم انداز شاخص کل در روند کوتاه مدت
بزرگان بورس به حاشیه می‌روند؟
چشم انداز صنعت قند و زارعت در بورس تهران
دلیل عدم اقبال سهامداران به صنعت پالایش
صنایع پیشران بازار سرمایه
۵ امین دوره نظرسنجی شاخص اطمینان بورسان
گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال
پیشنهاد سردبیر