فروش ساعت طلای هیتلر با قیمت نجومی

فروش ساعت طلای هیتلر با قیمت نجومی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
ساعت طلایی هیتلر، رهبر آلمان نازی، بیش از یک میلیون دلار حراج شد. این حراجی با وجود مخالفت‌های رهبران یهودی و برخی کنشگران برگزار شد.

ساعت مچی طلای آدولف هیتلر، دیکتاتور و پیشوای رایش سوم آلمان، در یک حراجی پرمناقشه به قیمت یک میلیون و صد هزار دلار به فروش رسید.

گفته می‌شود خریدار که یک "یهودی اروپایی" است، خواسته هویتش محفوظ بماند.

به گزارش حراجی آمریکایی "الکساندر هیستوریکال آکشنز"، ساعت مچی طلایی که گفته می‌شود متعلق به هیتلر است با کاور طلایی وارونه، عقاب حکاکی‌شده رایش سوم و صلیب شکسته نازی‌ها و حروف اختصاری نام کامل رهبر نازی‌ها (A.H) به خریداری که درخواست کرده هویتش محفوظ بماند تعلق گرفت.

Loading...
ساعت مچی هیتلر

قیمت پایه حراج اولیه این ساعت بین۲ تا ۴ میلیون دلار تعیین شده بود.

گفته می‌شود ساعت مچی هیتلر در سالروز تولدش در سال ۱۹۳۳ به او هدیه شده و چهار روز پس از خودکشی این دیکتاتور در روز ۴ مه ۱۹۴۵، توسط یک سرباز فرانسوی در ویلای محل گذراندن تعطیلات هیتلر در منطقه آلپ بایرن پیدا شد و سپس در میان اعضای خانواده‌ این سرباز چرخید.

مخالفت شدید انجمن یهودیان اروپا با حراج ساعت هیتلر

برگزاری این حراجی با مخالفت شدید انجمن یهودیان اروپا و برخی کنشگران اجتماعی روبه‌رو شد. رئیس انجمن یهودیان اروپا به حراج گذاشتن اموال هیتلر را "غیر مسئولانه و منزجرکننده" توصیف کرد و افزود این اقدام باعث جریحه‌دارشدن احساسات خیلی‌ها خواهد شد.

در واکنش رئیس "الکساندر هیستوریکال آکشنز"، بیل پاناگوپولوس در تماسی تلفنی با روزنامه واشنگتن پست ضمن تقدیر از دیدگاه‌های رهبران یهودی، گفت خریدار ساعت هیتلر "یک یهودی اروپایی" است.

پاناگوپولوس در بیانیه‌ای مجزا که با ایمیل به این روزنامه فرستاد، نوشت: «خیلی از افراد اموال متعلق به نازی‌ها را به موزه‌ها اهدا کرده‌اند و برخی به پول آن نیاز دارند. این ما نیستیم که تصمیم می‌گیریم.»

او افزود: خودش و اعضای خانواده‌اش در پی این حراجی تهدیدهای جانی دریافت کرده‌اند.

منبع: دویچه وله

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر