زنگ پایان

ریسک‌هایی که مانع از رشد بورس می‌شوند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 18 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه امروز نیز همچون دیگر روزهای هفته جاری، شرایط سختی را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس با کاهش ۰.۲۷ درصدی همراه شد. البته این کاهش تا نیمه معاملات بیش از ۰.۵ درصد بود اما به مرور با بهبود تقاضا در گروه خودرویی، کمی از این ریزش جبران شد. شاخص هم‌وزن اما معاملات پرعرضه‌ای را تجربه کرد و یک درصد از ارتفاع خود را از دست داد.

بازارهای جهانی نیز در وضعیت نزولی به سر می‌برند. قیمت نفت امروز به پایین ۱۰۵ دلار رسید و مس نیز حوالی ۷۴۵۰ دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد که بازارهای مالی به استقبال انتشار آمار تورم ماهانه آمریکا در روز آینده می‌روند.

در بخش ابتدایی برنامه امروز همراه با رمضان سلیمانی کارشناس بازار سرمایه به بررسی دلایل ریزش این روزهای بورس پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که در میان‌مدت بازار سرمایه محکوم به صعود است اما به دلیل وجود برخی ریسک‌های خارجی و داخلی، فعلا این روند صعودی شروع نشده است.

در بخش دوم برنامه نیز محمد صاحب بیانی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس تهران مهمان برنامه بودند و جزئیاتی از همایش فردا با عنوان «شرکت‌های دانش‌بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» را بیان کردند. این همایش فردا راس ساعت ۱۴ در ساختمان بورس تهران برگزار خواهد شد و بورسان نیز به صورت زنده و مستقیم آن را از سایت و فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

در انتها نیز بخش جذابی درباره وضعیت تورم در کشور ترکیه پخش شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
۱۸۴ امین گزارش هفتگی کیان
وضعیت این روزهای بازار سهام و چشم‌انداز آتی آن
جزئیاتی از همایش «شرکت‌های دانش‌بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» سازمان بورس
ویدئو خارجی:‌ وضعیت تورم در کشور ترکیه
پیشنهاد سردبیر