بایدن نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا می‌شود؟

بایدن نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد بار دیگر در سال ۲۰۲۴ برای انتخابات نامزد شود. بایدن در حال حاضر با کاهش حمایت از جانب رای‌دهندگان دموکرات مواجه است و برخی از قانونگذاران این حزب هم از تایید او خودداری می‌کنند.

کارین ژان‌پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: رئیس‌جمهوری قصد دارد برای ۲۰۲۴ نامزد شود و ما فاصله زیادی تا ۲۰۲۴ داریم. ما همچنان قصد داریم روی کار برای مردم آمریکا تمرکز کنیم، از طریق تامین خانوارها و از طریق کاهش هزینه خانواده‌ها، همانطور که بوده‌ایم.

با این حال، هزینه‌های غذا و انرژی در دوران ریاست بایدن افزایش یافته و داده‌های تولید ناخالص داخلی که پنج‌شنبه منتشر شد نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده وارد رکود اقتصادی شده است.

براساس گزارش خبرگزاری راشا تودی، با وجود اصرار بایدن مبنی بر اینکه ایالات متحده "در مسیر صحیح" قرار دارد، نظرسنجی Civiqs در اوایل این ماه نشان داد که میزان تایید عملکرد بایدن ۲۹ درصد است، در حالی که به طور متوسط پنج نظرسنجی پیشرو دیگر میزان تایید عملکرد او را ۳۹ درصد نشان می‌دهند. در نظرسنجی‌های متعدد، بایدن تقریباً پایین‌ترین امتیازات را بابت مدیریت اقتصادی‌اش گرفته است.

دموکرات‌ها از بایدن حمایت می‌کنند؟

با توجه به این چشم‌انداز اقتصادی تیره و تار، تازه‌ترین نظرسنجی شبکه خبری سی‌ان‌ان نشان داد که ۷۵ درصد از دموکرات‌ها و رای‌دهندگان مایل هستند تا چهره‌ جدیدی نماینده این حزب در ۲۰۲۴ باشد.

مخالفت مردم آمریکا با نامزد شدن بایدن و ترامپ در انتخابات

در حالی که آمریکایی‌ها چشم انتظار فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور هستند، یک نظرسنجی نشان داد که اکثریت رای دهندگان این کشور اعلام کردند نمیخواهند نه بایدن، و نه دونالد ترامپ در این انتخابات برای ریاست جمهوری نامزد شوند.

براساس گزارش شبکه فاکس نیوز، این نظرسنجی اخیر که از سوی دانشگاه سافولک- روزنامه یو.اس.ای تودی اجرا شد نشان داد که بسیاری از آمریکایی‌ها – اعم از جمهوری خواه و دموکرات – خواستار رقابت نامزدهایی جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ کشورشان هستند.

این نظرسنجی نشان داد که تقریباً ۶۸ درصد از رای دهندگان گفتند، نمی‌خواهند بایدن دوباره برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود. علاوه بر این، ۶۵ درصد هم گفتند که نمی‌خواهند شاهد کاندیداتوری مجدد ترامپ برای کاخ سفید باشند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر