منتظر صعود شدید بیت کوین باشیم یا سقوط؟

منتظر صعود شدید بیت کوین باشیم یا سقوط؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
روز گذشته بیت کوین یک حرکت نزولی جدید از زیر سطح ۵۰،۰۰۰ دلاری را آغاز کرد. به گفته متخصصان اگر روند نزولی ادامه داشته باشد، ممکن است در کوتاه‌مدت شاهد سقوط قیمت‌ها به زیر ۴۷،۵۰۰ دلار باشیم.

بیت‌کوین دو روز پیش در پیگیری روند صعودی خود ناموفق ظاهر شد و فروشندگان یک روند نزولی جدید را از زیر حمایت ۵۰،۰۰۰ دلاری آغاز کردند. ابتدا قیمت به زیر ۴۹،۲۰۰ و ۴۹،۰۰۰ دلار سقوط کرد و همین حرکت بازار را به سمت ناحیه نزولی سوق داد. در نزدیکی این ناحیه یک الگوی نزولی هم در ۴۹،۲۰۰ دلار حمایتی را تشکیل داده بود که شکسته شد.

پرسودترین و زیان‌ده‌ترین رمزارزها در سال ۲۰۲۱

امروز قیمت بیت کوین چند؟

با ادامه روند نزولی قیمت به زیر ۴۸،۵۰۰ دلار سقوط کرد و در پایین‌ترین سطح به نزدیکی ۴۷،۲۰۰ دلار رسید. کف قیمتی در محدوده ۴۷،۳۰۵ دلار شکل گرفته و قیمت در حال تثبیت است. بیت‌کوین درحال‌حاضر زیر سطح ۴۹،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد و اگر روند بازار صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۴۸،۲۰۰ دلار خواهد بود. ۴۸،۵۰۰ دلار هم به‌عنوان نخستین مقاومت کلیدی قیمت عمل خواهد کرد.

سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی هم در نزدیکی ۴۸،۵۰۰ دلار قرار دارد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۵۲،۱۱۱ دلار تا ۴۷،۳۰۵ دلار تنظیم شده است. اگر این مقاومت در ادامه شکسته شود، ۴۹،۸۰۰ دلار مانع بعدی پیش روی خریداران خواهد بود.

Loading...
نمودار قیمت بیت‌کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

علاوه بر این، سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی هم که در محدوده ۴۹، ۷۰۰ دلار قرار دارد، می‌تواند به‌عنوان یک مقاومت کلیدی برای خریداران در نظر گرفته شود. عبور قیمت از ۴۹، ۸۰۰ دلار می‌تواند آغازگر یک روند صعودی تازه باشد. ۵۱، ۲۰۰ دلار هم احتمالاً به‌عنوان مانع بعدی پیش روی قیمت عمل خواهد کرد.

از سوی دیگر، اگر بیت‌کوین نتواند موقعیت خود را تا بالای ۴۹، ۲۰۰ دلار بازیابی کند، ممکن است روند نزولی ادامه یابد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت در ۴۷، ۵۰۰ دلار است و پس از آن ۴۷، ۲۰۰ دلار نخستین حمایت کلیدی پیش روی قیمت خواهد بود.

شکسته‌شدن حمایت ۴۷، ۲۰۰ دلاری می‌تواند با سقوط قیمت به ۴۶، ۵۰۰ دلار همراه باشد. ادامه‌ روند نزولی هم می‌تواند به ریزش بیشتر قیمت تا ۴۵، ۵۰۰ دلار منجر شود.

شاخص مکدی (MACD) به‌آرامی در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۴۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۴۷، ۲۰۰ و ۴۶، ۵۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت‌کوین هستند و ۴۸، ۲۰۰، ۴۸، ۸۰۰ و ۴۹، ۸۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر