تحلیل تکنیکال سه صنعت داغ هفته

تحلیل تکنیکال سه صنعت داغ هفته
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : شاخص کل بورس در هفته گذشته فراز و فرود بزرگی را تجربه کرد اما برآیند این نوسانات نسبت به پایان هفته گذشته محسوس نبود و عملکرد مثبت ۰.۳۶ درصدی را ثبت کرد. در هفته‌ای که گذشت به واسطه اخبار و اتفاقاتی که خارج از بازار سهام رخ داد، شاهد برگشت بازار سهام با لیدری گروه خودرو بودیم. در این گزارش مروری بر عملکرد هفتگی داغ‌ترین صنایع هفته و چشم‌انداز پیش روی آنها خواهیم داشت.

صنعت پتروشیمی که رتبه اول در میان پرارزش‌ترین صنایع را به خود اختصاص داد، عملکرد منفی ۰.۴۶ درصدی را به ثبت رساند و شاهد ایجاد واگرایی مثبت میان شاخص قیمت این گروه و اندکاتور RSI آن هستیم که می‌تواند سبب تغییر روند شاخص این گروه به هدف شکست قله‎های تشکیل شده قبلی در این شاخص گروه شود. برای محقق شدن این مهم مقاومت‌هایی اعم از میانگین متحرک توانی ۳۰ روزه و مقاومت استاتیک این شاخص است که به احتمال قوی چالش‌هایی را متوجه روند این شاخص نمایند. در جریان روز شنبه و یکشنبه شاخص این گروه در اندیکاتور RSI چالش جدی را در مواجهه با مقاومت داینامیک خود دارد و نتیجه این رویارویی می‌تواند آینده این شاخص را تحت تاثیر قرار دهد. برای اینکه بتوان نسبت به رفتار قیمتی شاخص این گروه پیش‌بینی دقیقی داشت نیاز است که نیم نگاهی بر تغییرات قیمت دلار هم داشت. چراکه بیشترین تاثیر را از این پارامتر می‌پذیرند.

Loading...
نمودار تکنیکال سهام پتروشیمی

شاخص فلزات اساسی که رتبه دوم را میان پرارزش‌ترین صنایع معاملاتی هفته گذشته به خود اختصاص داد موفق به ثبت بازدهی ۰.۹۱ درصدی شد. از نظر تکنیکالی شاخص گروه فلزات اساسی موفق به شکست مقاومت استاتیک خود شد که بارها سبب ادامه پیدا نکردن رشد این گروه شده بود. اولی در حال حاضر اگر شاهد پول بک نسبت به این سطح مهم در این شاخص نباشیم اولین هدفی که این شاخص پیش روی خود می‎بیند حوالی سقف قبلی کشف شده در این شاخص در محدوده قرمز رنگ است.
اندیکاتور RSI هنوز موفق به عبور از سد مقاومت داینامیک خود نشده است، اما شاهد شکست این مقاومت در اندیکاتور MFI هستیم که می‌تواند نوید روزهای سبزتری را برای این گروه بدهد.لازم به ذکر است که باتوجه به قرار گیری آخرین کندل روزانه در این شاخص بالای میانگین متحرک‌های مهم و نفوذ اندیکاتور SAR به پایین کندل‌ها می‌توان انتظار تغییر روند این شاخص در روزهای آتی باشیم و چشم‌‌انداز مثبتی را برای این گروه ترسیم کنیم.

Loading...
نمودار تکنیکال صنایع فلزی

گروه خودرو که می‌توان از آن به عنوان لیدر بازار هفته گذشته یاد کرد، سبب سرایت جو مثبت به کلیت بازار شد. این گروه علاوه بر اینکه رتبه سوم پرارزش‌ترین صنعت بورس را در میان مدال آوران به خود اختصاص داد، بلکه بازدهی ۴.۷۳ درصدی را هم کسب نمود.
از منظر تکنیکالی این گروه در یک کانال نزولی در حال نوسان است که موجب معاملات هفته گذشته به سقف این کانال رسیده است و با توجه به قدرت روندی که پی گرفته است به احتمال قوی از سد آن به سادگی عبور کند. لازم به ذکر است که این گروه در اندیکاتور RSI با قدرت بسیار بالایی موفق به خروج از الگوی مثلث شده است. این الگو از جمله الگوهای قدرتمند برگشتی محسوب می‌شود. مهم‌ترین مقاومت‌های پیش روی شاخص این گروه در نمودار ترسیم شده است و لازم به ذکر است که اندیکاتور Parabolic SAR هم که قدرت روند را نشان می‌دهد به پایین کندل‌های قیمت نفوذ کرده است که به خودی خود سیگنالی صعودی محسوب می‎شود.

Loading...
تحلیل تکنیکال خودرویی‌ها

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر