آیا افت قیمت بیت کوین به پایان رسیده است؟

۳ رمزارزی که باید این هفته مد نظر قرار دهیم

۳ رمزارزی که باید این هفته مد نظر قرار دهیم
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 5 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری: در دو هفته اخیر به طور مداوم شاهد ریزش و بازدهی منفی بیت کوین بوده‌ایم. با ریزش بیت کوین کل بازار کریپتوکارنسی دستخوش نوسان خواهد شد و بیشتر رمزازها افت زیادی را تجربه خواهند کرد. ریزش اخیر نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در روز گذشته با خبر انتشار نوع جدیدی از ویروس کرونا، مانند آنچه در مارچ ۲۰۲۰ رخ داد، بیشتر بازارها با ریزش مواجه شدند و این موضوع گریبان کریپتوکارنسی که بازار پرریسکی محسوب می‌شود را نیز گرفت. به سبب این موضوع بیت کوین تا سطح حدودا ۵۳ هزار دلار کاهش داشت و درحال‌حاضر توانسته اندکی بهبود یابد و تا ۵۵ هزار دلار افزایش را ثبت کرده است.
در صورتی که قیمت بیت کوین در بالای ۵۳ هزار دلار تثبیت شود و به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند شرایط بازار کریپتو کارنسی بهتر خواهد شد و به نظر می‌رسد تحت این شرایط ورود و سرمایه‌گذار بر آلت کوین‌ها که اکنون افت زیادی را تجربه کرده‌‌اند منطقی باشد.

بیت کوین در موقعیت حساس و حیاتی

در اینجا سعی شده است ۳ رمزارز که ممکن است در چند روز آینده در کانون توجه قرار گیرند مورد بررسی قرار گیرد.

رمزارز ریپل (XRP)

ریپل به واسطه اتهامات وارده و به درازا کشیدن روند دادگاه‌هایی که داشته است با نوسانات زیادی همراه بود، اما این ارز به واسطه فناوری قوی همچنان توانسته است جایگاه خود را در بین ۱۰ رمزارز برتر از جهت حجم بازار حفظ کند. در چند مدت اخیر نیز خبرهای مساعدی نسبت به این ارز و همکاری آن با شرکت‌های مطرح شنیده می‌شود که این موضوع بر ظرفیت رشد آن میافزاید.

از لحاظ تکنیکالی ریپل اکنون دقیقا در محدوده حمایتی خط روند صعودی بلند‌مدت و نسبت‌های فیبوناچی و همچنین حمایت استاتیک در سطح ۰.۹۲ دلار قرار دارد. از آنجایی که این سطچ حمایت مهمی محسوب می‌شود و دقیقا از همین نقطه نیز شاهد برگشت نسبی در این ارز بودیم، بنابراین می‌توان به تغییر روند آن امیدوار بود. در صورتی که سطح اشاره شده حفظ شود و ریپل به سمت بالا دوباره حرکت کند هدف قیمتی ۱.۳ دلار را دنبال خواهد کرد. در اندیکاتور RSI نیز واگرایی مثبت دیده می‌شود.

Loading...
تحلیل تکنیکال ریپل

رمزارز متیک (MATIC)

متیک یک ارز دیجیتال لایه دو است که از فناوری قوی برخوردار بوده و تعداد پروژهای زیادی در حال اجرا بر این شبکه است. این ارز اکنون در یک کانال صعودی میان مدت قرار دارد و توسط کف کانال مورد حمایت قرار گرفته است. همچنین متیک به تازگی کانال نزولی کوتاه مدت خود را به سمت بالا شکسته و به سقف آن پولبک زده است. مجموع عوامل از شرایط تکنیکالی مساعد این ارز دیجیتال خبر می‌دهند. اندیکاتور MACD در تایم فریم روزانه کراس صعودی را نشان می‌دهد و همچنین اندیکاتور اسکویز مومنتوم منعکس‌کننده افزایش شدت مومنتوم در جهت رشد قیمت است. اکنون قیمت متیک در سطح ۱.۶۷ دلار قرار دارد و اگر بیت‌کوین قادر به حفظ موقعیت خود باشد این ارز هدف ۲.۱ را در کوتاه مدت دنبال خواهد کرد.

Loading...
نمودار قیمتی ارز دیجیتال متیک

رمزارز (LIT)

این ارز در میان مدت در یک کانال صعودی در حال حرکت بوده و توسط کف کانال مورد حمایت قرار گرفته، بنابراین این ارز اکنون به سمت بالا و سقف کانال در حال حرکت است. همچنین خط روند نزولی به سمت بالا شکسته شده و به آن پولبک زده است. این رمزارز در سطح قیمتی ۴.۸ دلار برای ورود و سرمایه‌گذاری مناسب به نظر می‌رسد. در اندیکاتور MACD کراس صعودی دیده می‌شود. ایچیموکو نیز منعکس‌کننده شرایط مساعد کنونی این رمزارز است.

Loading...
نمودار قیمتی LIT
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر