سهام عدالت در صف فروش

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

شاخص کل بورس تهران تا ساعت 11 معاملات امروز (سه‌شنبه) افت اندک ۰.۱ درصدی را تجربه کرده است. شاخص کل هم‌وزن که نماینده خوبی برای سهام کوچکتر محسوب می‌شود اما افت بیشتری (۰.۳ درصدی) را تجربه کرده است. افت بیشتر سهام کوچکتر تشکیل صف فروش حدود 300 میلیارد تومانی برای این دسته از سهام را رقم زده است. در این میان نام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در میان سهام با بیشترین صف فروش امروز جالب توجه است.

سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان خوزستان، سهام عدالت استان خراسان رضوی و شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی امروز بیشترین صف‌های فروش را دارا هستند. وسخوز (استان خوزستان) حجم فروش بیش از 500 میلیون سهم در کف قیمت روزانه را دارد و صف فروش بیش از 30 میلیارد تومانی را به خود می‌بیند. بر این اساس در نبود خریدار، با وجود افت محسوس قیمت سهام عدالت (غیرمستقیم)‌ همچنان خریداری برای سهام این شرکت‌ها مشاهده نمی‌شود.

پیش از این بورسان در مطلبی با عنوان «تحمیل 50 درصد زیان به دارندگان سهام عدالت »‌ به زیانی که به سهامداران عدالتی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت دارایی خود انتخاب کرده بودند اشاره کرد. سهامداران عدالتی که روش غیرمستقیم را سال گذشته انتخاب کرده باشند اکنون سهامدار شرکت‌های استانی هستند.

وسرضوی (سهام عدالت خراسان رضوی) و وسخراج (سهام عدالت خراسان جنوبی) به ترتیب 22 و 10 میلیارد تومان صف فروش را در این لحظات به خود می‌بینند. عبور از وضعیت رکودی بازار و همچنین بهبود حال عمومی اقتصاد از طریق کاهش دخالت دولت در اقتصاد می‌تواند جذابیت سهام عدالت را برای خریداران بیشتر کند.

پرداخت سود سهام عدالت را چه کسی کنترل می‌کند؟

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر