وقت خرید سکه طلا رسیده است؟

وقت خرید سکه طلا رسیده است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سویه‌ جدید کرونا باعث تغییر نوسان در برخی از بازارهای جهانی مانند طلا، نفت و بورس‌ها شده است.

مدتی است که سویه جدید ویروس کرونا به نام اومیکرون در آفریقا و برخی از کشورهای اروپایی شیوع پیدا کرده است. این سویه که به گفته بهداشت جهانی قدرت سرایت‌پذیری بیشتری از سویه‌های قبلی کرونا مانند دلتا دارد باعث تغییر نوسان در برخی از بازارهای جهانی مانند قیمت نفت و بورس‌ها شده است.

سرمایه‌گذاران بازار طلا را ترک کردند؟

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه تبعات اجتماعی این ویروس پررنگ تر از تبعات اقتصادی اظهارکرد: بازارهای طلا و سکه و ارز به تبع از قیمت‌های جهانی از این سویه جدید ویروس تاثیر نمی‌پذیرند.

محمد کشتی آرای گفت: بازار طلای داخلی تحت تاثیر اونس جهانی طلا است و قیمت جهانی هم متاثر از دو عامل قیمت نفت و ارزش دلار است. پیش از این کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که تا پایان سال ۲۰۲۱ اونس طلا ۲ هزار دلاری شود ولی این اتفاق نیوفتاد.

این کارشناس اقتصادی گفت: البته افزایش قیمت نفت که کاهش ارزش دلار را به همراه داشت و بازار رمز ارزها دو عاملی است که باعث شده سرمایه‌گذاران به سمت خرید طلا نروند و طلای جهانی برخلاف پیش‌بینی‌ها زیر ۲ هزار دلار بماند و طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن از اقبال کمتری برخوردار شود.

سویه جدید کرونا قیمت طلا و سکه را کاهش می‌دهد؟

کشتی آرای گفت: با توجه به عوامل بالا، سویه جدید کرونا شاخصی نیست که بتواند بر روی قیمت طلا و ارز تاثیر‌گذار باشد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر عدم تاثیر‌پذیری بازار داخلی از شیوع نوع جدید ویروس کرونا گفت: در بازار داخلی چند سالی است که قیمت طلا ثابت مانده و نوسان ندارد بنابراین تقاضا برای سرمایه‌گذاری هم کاهش یافته است اما خرید و فروش‌های عادی و برای هدیه همچنان رونق دارد و پابرجاست.

حباب سکه چقدر است؟

وی اظهارکرد: در همین مدت حباب سکه در حال تخلیه شدن است به طوری که حباب از ۵۰۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان رسیده است، ولی می‌توان گفت که در کل این بخش الان برای سرمایه‌گذاری و سودهی بازار مناسب و جذابی به شمار نمی‌رود.

کشتی آرای درباره قیمت دلار نیز گفت: قیمت دلار با توجه به اینکه مدت هاست در محدوده قیمت ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان مانده است نوسان ندارند و تاثیری از ویروس کرونا نگرفته است.

منبع: ایران آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر