هولدرهای بلند مدت چگونه سود بیشتری کسب خواهند کرد؟

سه راه کسب درآمد در بازار ریزشی رمزارزها

سه راه کسب درآمد در بازار ریزشی رمزارزها
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری : برای سال‌ها، حامیان ارزهای دیجیتال از قابلیت تغییر جهان توسط رمزارزها و فناوری بلاک چین حمایت کرده‌اند. با این حال، با گذر از هر چرخه بازار، پروژه‌های جدید می‌آیند و می‌روند، و سودمندی وعده داده شده این پروژه‌ها در مورد استفاده در دنیای واقعی، قانع کننده نبوده است.

در حالی که اکثر توکن‌ها وعده حل مشکلات دنیای واقعی را می‌دهند، تنها تعداد کمی به این امر دست می‌یابند و بقیه صرفاً سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه هستند.

در اینجا نگاهی به سه فعالیتی که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند با رمزارزهای خود انجام دهند و کسب سود کنند، مطرح شده است.

امانت دادن

یکی از ساده‌ترین گزینه‌ای که به دارندگان ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود، در واقع یکی از قدیمی‌ترین کاربردهای پول در امور مالی، یعنی وام دادن است.

از زمانی که بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد، فرصت های موجود سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی برای قرض دادن توکن های خود در ازای پاداش چندین برابر شده است.

پروتکل‌های تراشه آبی DeFi مانند پلتفرم آوه Aave، میکر Maker و کامپامد Compound بازدهی معقولی را روی استیبل‌کوین‌ها ارائه می‌کنند و پروتکل‌های کمتر شناخته‌شده اغلب پاداش‌های بالاتری را در تلاش برای جذب نقدینگی دارند.

اخیراً، حوزه وام‌دهی کریپتو به حوزه‌هایی گسترش یافته است که معمولاً تحت تسلط مالی سنتی هستند. این به ویژه در مورد املاک و مستغلات صادق است، جایی که تعدادی از پلتفرم‌های آزمایشی وام مسکن مبتنی بر ارز دیجیتال در حال پیشرفت‌اند.

پلتفرم‌هایی مانند Vesta Equity و USDC.homes که به تازگی راه‌اندازی شده است، به دارندگان رمزارز این فرصت را می‌دهند که دارایی‌های خود را برای دریافت وام مسکن وثیقه بگذارند یا در ازای بازدهی بلندمدت، آن‌ها را به خریداران مشتاق خانه وام دهند.

فارم استیبل کوین

راه دیگر برای استفاده از رمزارزها در زمان هولد کردن، فارمینگ استیبل کوین است. بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات بالا و معاملات پرخطر خود شناخته شده است، اما کسب بازدهی در استیبل کوین ها راه امن‌تری برای رشد سبد بدون ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) و آلت کوین ها است.

در بازارهای صعودی و نزولی، نقدینگی لازم است تا پروتکل‌های دیفای DeFi بتوانند به درستی کار خود را انجام دهند. در این راستا ادغام استیبل کوین‌ها در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز به بلوغ بازار و نقدشوندگی مناسب آنها کمک خواهد کرد.

پلتفرم‌هایی مانند Curve Finance، Beefy Finance و Trader Joe بازدهی را در استخرهای نقدینگی استیبل‌کوین ارائه می‌کنند و نرخ‌ سود پرداختی آنها در ازای سپرده‌گذاری این استیبل کوین‌ها می‌توانند به ۲۰ درصد نیز برسند.

استیک کردن

یکی دیگر از راه‌های «استفاده» از ارزهای دیجیتال، شرکت در عرضه‌های توکن بدون ضرر است که در سراسر اکوسیستم راه‌اندازی می‌شود.

نمونه ای از یک پیشنهاد توکن بدون ضرر، حراج های پاراچین است که در شبکه های پولکادات و کوساما رخ می دهد. در این نوع راه‌اندازی پروتکل، سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حمایت از یک پروژه می‌توانند DOT یا KSM را برای مدت زمان مشخصی به عنوان نوعی پشتوانه وثیقه برای پروژه قفل کنند، که به نوعی استیک کردن است.

مشارکت کنندگان در ازای قفل کردن سرمایه گذاری خود در قرارداد هوشمند پروژه، توکن بومی پروتکل تازه راه اندازی شده را دریافت می کنند. پس از اتمام دوره قفل تعیین‌شده، کل موجودی توکن‌ها به مشارکت‌کننده بازگردانده می‌شود، به این معنی که نه تنها دارایی‌های اصلی خود را حفظ می‌کنند، بلکه در عین حال دارایی‌های جدیدی را به سبد خود اضافه می‌کنند.

لاک دراپ lochdrops نمونه دیگری از این نوع ارائه توکن بدون ضرر است. از Lockdrops به عنوان ایردراپز airdrops نیز یاد می‌شود، زیرا از نظر فنی به پروژه‌ها در جمع‌آوری سرمایه کمک نمی‌کنند، بلکه تنها به تعهد استفاده از این توکن، توسط کسانی که گیرنده آن هستند، به سطحی از تعهد نیاز دارند.

از طرف دیگر در ایردراپ توکن‌ها فقط بین کاربران مشارکت کننده توزیع می‌شود، اما در لوک دراپ افراد متعهد به قفل کردن میزان نقدینگی مورد نیاز پروژه در طول راه‌اندازی اولیه آن خواهند بود.

یک نوعی از لاک دراپ‌ها، استروپورت است. راه‌اندازی استروپورت Astroport شامل یک مرحله جدید از ایجاد نقدینگی است که در آن مشارکت‌کنندگان می‌توانند دارایی خود را در استخر نقدینگی قرار دهند و در ازای آن از یک سطح پاداش بهره‌مند شوند.

پس از اینکه دارایی افراد در استخرهای نقدینگی قفل شد، یک بار پاداش مذکور بین شرکت‌کنندگان توزیع خواهد شد که می‌توانند آن را نگه دارند، معامله کنند یا از آن برای تامین نقدینگی استفاده کنند.

ارائه‌دهندگان نقدینگی نیز بسته به استخر نقدینگی که در آن قرار دارند، کارمزد معاملات و سایر مشوق‌ها را به عنوان راهی برای بهبود هزینه فرصت تامین آن نقدینگی، دریافت می‌کنند. پس از اتمام دوره، افراد می‌توانند علاوه بر پاداش، دارایی اولیه خود را نیز مجددا برداشت کنند.

هولدرهای بلند مدت می‌توانند از دارایی خود را در پروتکل‌های تازه رانده‌اندازی شده در ازای دریافت پاداش استفاده کنند.

ناگفته نماند که این گونه پروتکل‌ها ریسک بالاتری دارند و احتمال از بین رفتن دارایی در آنها زیاد است لذا باید با احتیاط در این گونه سرمایه‌گذاری‌ها وارد شد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر