شمارش معکوس

ضربان قلب بورس دوباره به شماره افتاد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 28 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس روز گذشته بیش از یک درصد منفی شد. ارزش معاملات کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان و خالص فروش اشخاص حقیقی بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بود.

نرخ تسعیر ارز جدید سیستم بانکی توسط بانک مرکزی برای دلار ۱۵۹۰۰ تومان و برای یورو ۱۹ هزار تومان اعلام شد. قبل این نرخ، برای دلار ۱۱ هزار تومان بود که البته باید در نظر داشت که می‌بایست معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز مورد مطالبه فعالان بازار سرمایه قرار بگیرد زیرا این تسعیر ارز جریان نقدی برای بانکها به همراه ندارد.

از مذاکرات برجام خبرهای متفاوتی به گوش می‌رسد و به نظر در دسترس‌ترین برداشتن تحریم ها مربوط به گروه خودرو، بانک، حمل و نقل و بیمه و نفت و گاز می باشد.

نرخ دلار به ریال در بازار تهران کمتر از ۲۳ هزار تومان دیروز قیمت خورد.

بیت کوین در بازارهای جهانی ۵۷ هزار و ۷۰۰ دلار در حال معامله است.

از رضا علایی کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد سناریوی رشد نقدینگی در سال ۱۴۰۰ سوالات زیر پرسیده شد:

در ابتدا نظر ایشان را نسبت به شرایط جاری بازار پرسیدیم. افزایش نرخ تسعیر ارز بانک‌ها به ۱۵۹۰۰ تومان آیا می‌تواند یک سیگنال برای کف نرخ ارز در بازار آزاد باشد؟

مطابق اطلاعات بانک مرکزی رشد نقدینگی در انتهای سال ۹۹ رکورد ۱۰ ساله بر جای گذاشت. با توجه به مختصات بودجه چه سناریوی برای سال ۱۴۰۰ متصور هستید؟

با توجه به آشنایی شما با ساختار صندوق‌های بازنشستگی آیا این صندوق ها توانستند از فرصت های بازار، مسائل مالی خود را حل کنند؟

ایشان اعتقاد دارند که نرخ دلار برای سال ۱۴۰۰ به طور میانگین ۲۴ هزار تومان خواهد بود. همین موضوع باعث می‌شود که ایشان خرید سهام منتخب را در این روزهای بازار پیشنهاد دهد.

محمدحسین شریعتی نیا کارشناس بازار سرمایه در مورد صنعت لیزینگ توضیحاتی ارائه کردند.

شاخص بورس در این دقایق منفی در حال پیگیری است. بسیاری از سهام در صف فروش قرار دارند. ارزش معاملات اندک است و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بورس هستیم.

در بورسان بخوانید:

جزئیات جلسه سران قوا درباره حمایت از بورس

شبح دلار در بورس تهران

شانس احیای برجام از نگاه ۱۰۵ فعال بورسی

افزایش ۱۰۰درصدی حقوق برخی بازنشستگان تامین اجتماعی

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر