بورسان - Bourseon

اکونومیست گزارش داد:

پوتین به واکسن اسپوتنیک اعتماد ندارد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : مدال‌آوران روسی که تازه از المپیک توکیو بازگشته‌اند خود را برای دیدار ولادیمیر پوتین در اوایل ماه جاری آماده می‌کردند که به آنها گفته شد قبل از دیدار با رئیس جمهور یک هفته را در قرنطینه خواهند گذراند. آنجلینا ملنیکووا، ژیمناست، در شبکه‌های اجتماعی نوشت: "من هنوز نمی‌توانم باور کنم که باید هفت روز در یک اتاق بنشینم." اما این الزام جدید نبود: مقامات ارشد، روزنامه‌نگاران و حتی جانبازان جنگ جهانی دوم باید قبل از رسیدن به فاصله نفس کشیدن از فردی که بیش از دو دهه در رأس روسیه ایستاده بود و هفته آینده ۶۹ ساله می‌شود، مجبور بودند خود را منزوی کنند.

هنگامی که روسیه برای اولین بار در مارس سال گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بود، آقای پوتین برای بازدید از بیمارستان اصلی پذیرای مبتلایان به کووید-19 مسکو، لباس مخصوص بیمارستان زردرنگ را پوشید. دوربین های تلویزیونی دولتی او را در حال گرفتن سلفی با کارکنان و دست دادن با پزشک اصلی بیمارستان، دنیس پروتسنکو، ضبط کردند. دیمیتری کیسلیوف، مبلغ پوتین، در برنامه خبری یکشنبه شب خود گفت: «تا کنون هیچ رئیس دولتی جرات نکرده است تا این اندازه به افراد مبتلا نزدیک شود.»

اما در ماه‌های پس از آن، شاید هیچ رهبر جهانی به اندازه‌ پوتین در برابر این ویروس محافظت نشده باشد. چند روز پس از ملاقات پوتین با بیمارستان، آقای پروتسنکو اعلام کرد که او خود مبتلا به کووید-19 است و آقای پوتین در محل اقامت خود در خارج از مسکو اسکان داده شد و مقامات را از طریق لینک ویدئویی مورد سرزنش قرار می‌داد. تونل های ویژه‌ای در محل اقامت نصب شده است تا بازدیدکنندگان از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند. الکسی ناوالنی، شخصیت اصلی اپوزیسیون روسیه، که اکنون در زندان است، نام مستعار جدیدی را برای دشمن سیاسی خود ایجاد کرد: «پدربزرگ در سنگر.»

در ماه مارس، بی بی سی گزارش داد که کرملین 85 میلیون دلار برای اسکان قرنطینه کارکنان و بازدیدکنندگان که با آقای پوتین در تماس هستند و سایر اقدامات برای اطمینان از رفاه وی هزینه کرده است. این رقم بسیار حیرت‌انگیزتر است وقتی در نظر بگیرید که روسیه از آگوست گذشته، زمانی که رئیس جمهور موافقت اسپوتنیک وی را تأیید کرده است، واکسن موثری داشته است. در 14 سپتامبر، آقای پوتین که کمتر از سه ماه از واکسیناسیونش می‌گذشت با اعلام موارد ابتلا به کووید در حلقه داخلی کاخ کرملین، خود را قرنطینه کرد. او دو هفته بعد ظاهر شد تا در 29 سپتامبر با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان دیدار کند. اما مسکوئی‌ها انتظار ندارند او را در این محل ببینند.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر