چرا تخریب متروپل به تعویق افتاد؟

چرا تخریب متروپل به تعویق افتاد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به پرداخت پیش پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی قرارداد تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: هنوز بسیاری از همسایه‌های اطراف ساختمان متروپل در محل سکونت شان ساکن هستند، مکاتباتی را به عنوان نماینده مردم و پیگیر این موضوع با دادستانی و فرمانداری آبادان انجام داده‌ایم.

محمد دلفی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به جلسه اخیر با مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء(ص) به عنوان پیمانکار طرح برای بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده، نحوه آواربرداری و مشکلات پیش روی کار، اظهار کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از همسایه‌های اطراف ساختمان متروپل در محل سکونت شان ساکن هستند. از این بابت مکاتباتی را بعنوان نماینده مردم و پیگیر این موضوع با دادستانی و فرمانداری آبادان انجام داده ایم؛ چرا که به لحاظ اجرایی و حل و فصل، این موضوع به دادستانی مربوط می‌شود که حسب آن قرار شد با کمک آنها و نیروی اجرایی شهرداری، اسکان همسایگان از طریق نماینده ساختمان انجام شود و مردم از منطقه خارج شوند.

او با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم درحال‌حاضر بحث سینما آزادی است که متولیانش تمکین نکرده و حاضر به تخلیه نمی‌شوند و مدعی ملک هستند، افزود: یکی دیگر از مشکلات سر راه تخریب وجود دو جعبه تقسیم(کافو) متعلق به مخابرات جلوی درب ورودی برج متروپل است. تا این لحظه مخابرات نیز به دلایل فنی مربوط به خودشان همکاری نکرده و مدعی است امکان جابه جایی وجود ندارد، که اگر این همکاری هر چه سریع تر انجام شود کمک بزرگی است تا این تخریب زود تر اجرایی شود.

پرداخت ۲۰ درصد از قرارداد تخریب بقایای ساختمان متروپل به قرارگاه خاتم

او تصریح کرد: همکاران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) طبق اطلاعاتی که به ما داده‌اند از کلیه متخصصین تخریب در سطح کشور دعوت و جلساتی در تهران و منطقه برگزار کرده‌اند و به دنبال راه‌حلی هستند تا با کم‌ترین هزینه‌های جانبی بتوانند این کار را انجام دهند و به زودی این موضوع حل شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص شبهات مربوط به مسائل مالی حل نشده در این پروژه، اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه منطقه آزاد از سال قبل پیش‌بینی و تصویب شده و بابت این حادثه ردیف بودجه‌ای نداشت اما توانستیم از منابع دیگر موضوع مالی را تأمین کرده و ۲۰ درصد قرارداد را به پیمانکار طرح پرداخت کنیم.

او افزود: نمونه حادثه متروپل در دنیا به این شکل وجود نداشته و اگر دور و اطراف ساختمان خالی بود قطعا در اسرع وقت و با روش انفجار تخریب انجام می‌گرفت اما حساسیت اصلی ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری است که پیرامون این سازه هستند و امنیت آنها در کنار مرحله تخریب و سرعت در کار باید در نظرگرفته شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند خواستار ورود دادستان استان به موضوع به شکل جدی جهت سرعت بخشی کار شد و گفت: باید جهت تأمین مسکن با کمک نماینده مالک ساختمان برای ساکنان اطراف برج و جابه جایی جعبه‌های مخابرات هرچه سریع تر همکاری‌های لازم انجام شود که هفته آینده جهت هماهنگی بین‌بخشی برای تسریع در تخریب ساختمان متروپل توسط شورای تأمین به عنوان مهم‌ترین مرجع تصمیمات حاکمیتی، جلسه‌ای نیز برگزارخواهد شد.

در این مرحله ۱۰ میلیارد تومان به عنوان ۲۰ درصد مبلغ قرارداد به قرارگاه خاتم پرداخت شده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر