عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای عالی بورس تصویب شد

عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای عالی بورس تصویب شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

محسن علیزاده عضو ناظر در شورای عالی بورس در توییتی نوشت: شورایعالی بورس و اوراق بهادار ، امروز عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صمت مصوب کرد.

Loading...
توییت محسن علیزاده

در حالی با عرضه خودرو در بورس موافقت شد که چند روز گذشته سید جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در نشست خبری خود از بررسی عرضه خودرو در بورس در شورای عالی بورس خبر داد و گفت: در صورت موافقت قطعی این شورا، خودرو در بورس عرضه خواهد شد.

او در مورد آخرین وضعیت تصمیم گیری عرضه خودرو در بورس کالا توضیح داد: شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد. در این راستا کمیسیون فرعی شورا تشکیل شد و اعضای این کمیسیون که از اعضای اصلی شورای عالی بورس مانند رئیس سازمان بورس، نماینده وزارت صمت، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی و... به همراه کارشناسان تشکیل می شوند با فرایند عرضه خودرو در بورس موافق هستند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به موافقت شورا، خودرو در بورس عرضه خواهد شد، اظهار کرد: اگر عرضه خودرو در بورس به طور قطعی مصوب شود، احتمالا یک کلاس خاص از خودروها عرضه می شوند نه خودروهای یک شرکت. برای مثال خودروهای کم تیراژ عرضه می‌شود.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا نیز اعلام کرد که عرضه خودرو در بورس کالا بر اساس مقررات صورت گرفته و عرضه کننده پیش از عرضه اعلام کرده بود که هیچ محدودیتی برای عرضه وجود ندارد. اما بورس کالا از سوی وزارت صمت تهدید شده و مصوبه سران قوا مبنی بر اینکه عرضه خودرو نباید صورت گیرد را ارائه کرده است. مصوبه ای که به گفته جهرمی وزارت صمت تفسیر اشتباهی از آن داشته و به همین دلیل این موضوع دوباره در شورای عالی بورس درحال بررسی است.

پیشنهاد عرضه خودرو در بورس در جلسه شورای امنیت ملی با خودروسازان

پیش‌تر نیز آرش محبی نژاد، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو با اشاره به جلسه خودروسازان و قطعه‌سازان با شورای عالی امنیت ملی گفت: در این جلسه قرار شد جهت جلوگیری از استمرار ضرر و زیان خودروسازان و صنعت خودرو پیشنهاد عرضه قیمت در حاشیه بازار و همچنین عرضه خودرو در بورس مطرح شود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر