کارخانه تیکمه داش

کارخانه تیکمه داش
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

چکیده : خرید میلگرد تیکمه داش در منطقه و اطراف کارخانه طرفدار داشته و از تنوع بالایی برخوردار است. میلگرد تیکمه داش انواع مختلفی دارد و از هر‌کدام در جایگاه ویژه و مخصوصی استفاده می‌شود. میلگرد ساده و آجدار، کلی‌ترین دسته‌بندی برای این محصول است که در کارخانه‌های ذوب آهن تولید و ساخته می‌شوند.

استان آذربایجان شرقی با مرکزیت شهر تبریز یکی از استان‌های بزرگ ایران است و شهرهای مهم و باارزشی در این استان قرار گرفته است. بستان‌آباد یکی از شهرستان‌های این استان است و فاصله کمی با تبریز دارد و به دلیل قرار گرفتن و نزدیک بودن با مرکز استان، محل داد‌و‌ستد برای دیگر شهرها شده است.

شهر تیکمه داش استان آذربایجان شرقی به دلیل موقعیتی که در آن قرار گرفته است و صنایعی که در این شهر فعالیت می‌کنند به یک مرکز صنعتی پر آوازه تبدیل شده که یکی از این مراکز کارخانه تیکمه داش است و محصول اصلی آن میلگرد بوده است. صنایع فولاد در این منطقه شهرت داشته خصوصا میلگرد تیمکه داش از فلزات پر اهمیتی است که خرید آنها برای صنایع وابسته به آن اولویت بالایی دارد.

خرید میلگرد تیکمه داش در منطقه و اطراف کارخانه طرفدار داشته و از تنوع بالایی برخوردار است. میلگرد تیکمه داش انواع مختلفی دارد و از هر‌کدام در جایگاه ویژه و مخصوصی استفاده می‌شود. میلگرد ساده و آجدار، کلی‌ترین دسته‌بندی برای این محصول است که در کارخانه‌های ذوب آهن تولید و ساخته می‌شوند. شمش آهن، اصلی ‌ترین و مهم‌ترین ماده برای ساخت میلگردها است و در وزن‌ها و ابعاد مختلف تهیه می‌شود.

Loading...

فرآورده‌های آهنی

از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین فرآورده‌های آهنی می‌توان به میلگرد اشاره کرد که در صنایع مختلفی استفاده داشته است. از اساسی‌ترین استفاده‌های آن باید ساختمان‌سازی را در‌نظر گرفت که برای استحکام ساختمان‌ها به‌کار می‌رود. میلگرد تیکمه داش نیز سال‌هاست به تولید این محصول پرکاربرد ساختمان روی آورده و این فرآورده آهنی را با کیفیت عالی تولید می‌کند.

یکی از محصولات این صنعت، میلگرد 8 است که مصارف زیادی داشته و از تغییر شکل شمش‌های آهن ساخته می‌شود و یکی از استفاده‌های آن، نبشی است؛ پروفیلی که از روی‌هم قرار گرفتن دو قطعه آهنی تولید می‌شود، نبشی نام دارد و در بیشتر مواقع، عمودی خواهد بود.

Loading...

میلگرد تیکمه داش نیز در تولید و ساخت این محصول فعالیت داشته و انواع دیگری از فرآورده‌های آهنی را مانند میلگرد 10، 12، 14 و دیگر سطوح آن به بازار عرضه می‌کند. معرفی میلگرد با عددی که مقابل آن قرار دارد خواهد بود که سطح مقطع میلگرد را نشان می‌دهد؛ این عدد نقشی مهم و اساسی در بازار خرید‌و‌فروش دارد و به‌عنوان یک معیار برای شناخت آن حساب خواهد شد. برای خرید میلگرد تیکمه داش نیز باید به این معیار سنجش توجه داشته باشید و پیش از خرید محصول، سطح مقطع را بررسی کنید.

میلگرد ساده یا آجدار

اسکلت انواع ساختمان‌ها مانند اداری، تفریحی، سد، سوله، مسکونی و... از میلگردهای ساده و آجدار است. میلگرد ساده با روش نورد گرم از شمش آهن در کوره‌های الکتریکی ساخته می‌شود که باید زمان مشخصی را با تاثیر از دما و حرارت سپری کند تا به مرحله نهایی برسد. با این روش، شمش آهن نرم شده و توسط رول مخصوص به واحد تولید منتقل می‌شود که با کمک غلتک صاف و بدون شکل، قطر آن را کاهش می‌دهند. زمان کاهش قطر، طول شمش نیز افزایش‌یافته و محصول برای استفاده آماده می‌شود.

میلگرد تیکمه داش به تولید ساده و آجدار این فرآورده آهنی پرداخته و بازار خوبی را برای خود مهیا کرده است. در ساختمان‌ها از دو دسته اسکلت استفاده می‌شود که یکی از آن دسته‌ها، اسکلت فلزی است. از میلگرد آجدار در اسکلت‌سازی ساختمان، برای مقاومت بیشتر بنا استفاده‌شده که طول استاندارد آن 12 متر در‌ نظر گرفته‌شده است. نام دیگر میلگرد، آرماتور بوده که به کمک صنعت ریخته‌گری تهیه می‌شود و این محصول به دلیل داشتن برجستگی‌ها روی سطح خود، به آجدار شناخته می‌شود؛ همچنین اسکلت‌های بتنی برعکس میلگردها، مقاومت کششی وتنشی زیاد نداشته و کاربرد آن‌ها تقلیل پیدا کرده است.

درجه‌بندی آجدارها

کارخانه تیکمه داش برای تولید میلگردهای آجدار به درجه‌های مختلف آن توجه داشته و خرید میلگرد تیکمه داش نیز بر این اساس خواهد بود. میلگردهای آجدار درجه‌هایی دارند که با اعداد از یک تا چهار دسته‌بندی شده‌اند که هرکدام قابلیت و استحکام متفاوتی دارد. استحکام کششی آجدارها 360، 500، 600 و 650 مگاپاسکال برآورد شده که کاربرد آن را همین اعداد نشان می‌دهند.

جابه‌جایی میله‌های آجدار، ساده بوده و همچنان خم کردن و ثابت کردن آن‌ها نیز به سادگی بوده که سبب کم شدن زمان کار با آن‌ها می‌شود. میلگرد آجدار به دلیل پیچ‌خوردگی‌‌هایی که در خود دارد، پیوند بهتری با بتن داشته و با سایر محصولات بتنی نیز ترکیب می‌شود و برای استفاده مجدد، قابلیت شکل‌گیری نیز دارد. بازیافت شدن، دیگر مزیت میلگردهای آجدار بوده است.

خرید میلگرد

یکی از خصوصیات کارخانه‌های ذوب آهن، تولید و سپس فروش آن‌ها است. خرید میلگرد تیکمه داش میان دیگر کارخانه‌های ذوب آهن بسیار طرفدار و خریدار دارد؛ زیرا میلگرد تیکمه داش کیفیت بالایی داشته و استفاده بسیاری از آن خواهد شد. قیمت میلگردهای این کارخانه به‌صورت روزانه اعلام می‌شود و همیشه این محصول در دسترس خریداران قرار خواهد داشت.

قیمت میلگردها، اختصاصی خود کارخانه بوده و در بورس نیز فعالیت می‌کند. میلگرد تیکمه داش با انواعی که دارد، نیاز صنایع دیگر را نیز برطرف می‌کند و صنعت‌های فراوانی را پوشش می‌دهد. بزرگ‌ترین کارخانه ذوب‌آهن در منطقه شمال غرب، به تیکمه داش تعلق دارد که تمامی سطوح آن را در تولیدات خود گنجانده است و فعالیتش را از سال 87 شروع کرده است.

Loading...

وزن میلگرد و کاربرد آن

هر میلگرد با وزن مختلف، طول متفاوتی را دارد و کاربرد آن‌ها با این اوزان مشخص می‌شود؛ به‌طور‌مثال، میلگرد 12 در صنعت ساخت‌و‌ساز کاربرد دارد و از جنس فولاد نرم ساخته می‌شود. مقاومت کششی خیلی کمتر و پایین‌تری نسبت به آجدار آن دارد. استاندار این محصول isiri ایران بوده که تولید آن با همین کیفیت خواهد بود. میلگرد 12 در دو گرید ساخته می‌شود؛ به دلیل خشک بودن در آهنگری و جوشکاری از آن نمی‌توان استفاده کرد. فونداسیون جایگاهی است که میلگرد 12 در آن زیاد استفاده خواهد شد.

کیفیت آهن‌آلات با دستگاه‌های پیشرفته تست می‌شود که درجه کیفی با جدول اشتال قیاس می‌شود. میلگرد تیکمه داش نیز این کیفیت را رعایت کرده که در سراسر جهان قابل‌استفاده است. جدول مهندسی اشتال، تمام مشخصات محصولات آهنی را در خود گنجانده است؛ این جدول جهانی و بین‌المللی است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر