قیمت باورنکردنی خودرو در ۱۰ سال قبل

قیمت باورنکردنی خودرو در ۱۰ سال قبل
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
۱۰ سال قبل یعنی در سال ۹۱ با ۱۲۰ میلیون تومان می‌شد تویوتا پرادو خرید.

قیمت خودرو طی سال های اخیر با سرعت زیادی بالا رفت. شاید زمانی پراید ۲۰۰ میلیون تومانی برای همه بسیار عجیب بود اما حال برخی از مدل های پراید با قیمت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد. قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در سال های اخیر به شدت بالا رفته است.

وقتی پرادو از پراید ارزان‌تر بود!

جالب است بدانید که ۱۰ سال قبل یعنی در سال ۹۱ با ۱۲۰ میلیون تومان می‌شد تویوتا پرادو خرید. در آن زمان هیوندای آی ۲۰ تنها ۴۰ میلیون تومان قیمت داشت. این در حالی است که هم اکنون ارزان ترین خودروی کارکرده موجود در بازار ایران با قیمت های نزدیک به ۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در ادامه قیمت برخی از خودروها در تیرماه سال ۹۱ آورده شده است.

Loading...

پیش بینی قیمت خودرو

جالب است بدانید که ۱۰ بازار خودرو در ابتدای این هفته و پس از حدود دو ماه،‌کاهش قیمت را ثبت کرد؛ موضوعی که این امیدواری را ایجاد کرد تا پس از مدت ها شاهد کاهش قیمت های خودروهای پرتقاضا در بازار آزاد باشیم. اما همانگونه که در گزارش روزهای گذشته بدان اشاره شد، نگاهی به روند عوامل موثر بر بازار خودرو این موضوع را نشان می‌دهد که چه از بعد تقاضا و چه از بعد عرضه هیچ تحول قابل توجهی اتفاق نیفتاده است.

هرچند که تولید خودروسازان در بهار امسال افزایشی بوده اما شرکت های بزرگ خودروسازی همچنان با زیان تولید می کنند که این موضوع ادامه این روند را با تردیدهایی روبرو می سازد. همچنین افت محسوس کیفیت نیز نتیجه قطعی چنین شرایطی خواهد بود. در خصوص واردات هم همچنان آیین نامه آن در هیات دولت متوقف شده و آنگونه که دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان به اقتصادآنلاین گفته است با این شرایط در بهترین حالت اولین خودروهای وارداتی زودتر از بهمن ماه به کشور نخواهد رسید. هرچند که با توجه به تعداد و انباشت چندین ساله تقاضا بعید به نظر می رسد که واردات هم بتواند تغییر محسوسی در بازار ایجاد کند.

نرخ ارز به عنوان یک عامل مهم هم به سرنوشت برجام کلید خورده که فعلاً در شرایط مبهمی به سر می برد. فضای تورمی کشور هم موضوع دیگری است که کاهش قیمت خودرو را بیش از گذشته ناممکن نشان می دهد.سال قبل یعنی در سال ۹۱ با ۱۲۰ میلیون تومان می‌شد تویوتا پرادو خرید.

منبع: خبرآنلاین-اقتصادآنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر