زنگ پایان

بودجه ۱۴۰۰، بهانه‌ای برای به چالش کشیدن شاخص بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 77 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در معاملات امروز متعادل و در محدوده صفر بسته شد. شاخص همچنان در کانال یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحدی قرار دارد. ارزش معاملات سهام امروز بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان بود که ارزش کل معاملات در محدوده بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.
کلیات لایحه بودجه توسط دولت تقدیم مجلس شد و در بازار سرمایه به برخی از مفاد این لایحه از جمله تامین مالی از طریق اوراق سلف نفتی توجه شد.
آقای شهراد عالمی کارشناس بازار سرمایه، سقف شاخص را عدد یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد در نظر داشتن ولیکن اعتقاد داشتند اگر کسی وجه مازادی دارد حتماً برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اقدام کند. قیمت‌های سهام برای روزهای یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده را برای خرید مناسب دانسته و شرکت‌های پتروشیمی و فلزی را برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌دیدند و نگران کاهش نرخ برابری دلار به ریال نبودند. بیشترین تهدید بازار سرمایه را افزایش نرخ بهره و همچنین نوع فروش اوراق سلف نفتی دولت می‌دانستند.
در ادامه آقای میثم طهماسب زاده از مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد روش افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم و صرف سهام صحبت کردند و عنوان کردند که این روش برای شرکتهایی که خواهان دسترسی سریعتری به منابع مالی هستند یا برای ورود سرمایه گذاران جدید برنامه دارند، مناسب تر است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر