تفاوت و شباهت عجیب دو حادثه ریلی در دولت رئیسی و روحانی

تفاوت و شباهت عجیب دو حادثه ریلی در دولت رئیسی و روحانی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان : ساعت ۵٫۳۰ دقیقه بامداد امروز ۱۸ خرداد ماه قطار مشهد-یزد از ریل خارج شد. اتفاقی که حداقل در شش سال اخیر، دومین حادثه بزرگ ریلی است که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان شد. هر دو سانحه نیز مربوط به مسیر پرتردد مشهد بود که قاعدتا مسافران زیادی را در خود جای می‌دهد. بامداد حدود شش سال قبل در آذرماه ۱۳۹۵، قطار تبریز- مشهد در سمنان با قطار مشهد-سمنان برخورد می‌کند که در آن، ۴۹ نفر جان خود را از دست دادند و حالا تا این لحظه سانحه قطار مشهد – یزد، ۲۱ کشته را به دنبال داشت و حال بسیاری از مجروحین نیز وخیم عنوان شده که ممکن است منجر به فوت این شهروندان شود.

با این حال یک تفاوت مهم و یک شباهت عجیب بین این دو سانحه می‌توان یافت.

تفاوت دو حادثه بزرگ ریلی

در ماجرای سانحه قطار تهران- مشهد، هم عباس آخوندی، وزیر راه و هم محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل راه‌آهن استعفای خود را تقدیم کردند که البته تنها با استعفای مدیرعامل راه‌آهن وقت ازسوی رئیس‌جمهور موافقت شد. اما حالا با گذشت بیش از نیمی از روز از این سانحه، رستم قاسمی، وزیر راه به یک عذرخواهی از مردم در یک توییت اکتفا کرده و میعاد صالحی، مدیرعامل جوان راه‌آهن ایران نیز با وقفه‌ای نیم‌روزه، تنها به یک پیام تسلیت بسنده کرد.

شباهت در این دو سانحه به ماجرای علت آن بازمی‌گردد.

یک شباهت عجیب

محسن پورسید آقایی، مدیرعامل وقت راه آهن ایران در توضیح علت برخورد دو قطار در سمنان گفته بود: «قطار مشهد- تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ‌زدگی سیستم ترمز در فاصله ۵ کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و مورد را به سیستم ctc شاهرود به‌عنوان مرکز کنترل اطلاع می‌دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده می‌شود و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می‌شود درهمین زمان قطار مشهد- سمنان در مسیر متوقف می‌شود. متأسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت، مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بود و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجددا کسب تکلیف می‌کند به وی گفته می‌شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است، لذا به او تلگراف می‌شود که حرکت کند. قطار مشهد - تبریز در پشت یک پیچ متوقف شده بود، در نتیجه قطار مشهد - سمنان در مواجهه با آن به شدت با کوپه‌های انتهایی این قطار برخورد می‌کند.

علت اصلی اما چیز دیگری بود؛ سیستم به دلایلی نامشخص از حالت اتوماسیون خارج شده و به حالت دستی درآمده بود که همین مسئله جا را برای خطای انسانی باز کرد. در هر حال باز هم خطا ازسوی راه‌آهن عنوان شد چراکه سیستم اتوماسیون با خطا همراه بود.

در ماجرای سانحه امروز نیز قطار مشهد-یزد با بیل مکانیکی برخورد می‌کند و از ریل خارج می‌شود. بیل مکانیکی نیز متعلق به شرکت بهسازی خطوط راه‌آهن است و برای تعمیر ریل‌های فرسوده به کار گرفته شده بود. این شرکت ازجمله مأموریت‌های خود را انجام عملیات بهسازی خطوط ریلی می‌داند. این عملیات معمولا در مسیرهایی انجام می‌پذیرد که فرسودگی مصالح آن‌ها حداقل ۴۰ درصد باشد. بنابراین می‌توان پذیرفت که ریل‌های موجود در این مسیر حداقل ۴۰درصد فرسودگی داشته است. با اینکه هنوز علت دقیق این سانحه اعلام نشده، اما تا اینجای کار به نظر می‌رسد که بازهم پای خطای راه‌آهن در میان است، چرکه به گفته کارشناسان در زمان تعمیرات خط را مسدود می‌کنند و اجازه عبور قطار را نمی‌دهند.

دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی اما شرکت راه‌آهن را مسئول مستقیم بروز این سانحه دانست. سبحان نظری به همشهری آنلاین گفت: قصور را باید از درون مجموعه راه‌آهن دانست؛ چون ارتباطات درون‌سازمانی راه آهن مناسب نیست. به اعتقاد او تیم مدیریتی راه‌آهن در ماه‌های اخیر، غیرمتخصص و بدون تجربه هستند.

حوادث ریلی ایران در طول پنج‌سال اخیر

تجارت‌نیوز در گزارشی نگاهی داشته به حوادث ریلی در طول پنج سال اخیر.

خرداد ماه ۱۴۰۱؛ ساعت ۵٫۳۰ دقیقه بامداد ۱۸ خرداد ماه قطار مشهد-یزد از ریل خارج شد. علت، برخورد قطار با بیل مکانیکی در مسیر عبور قطار بود.

اردیبهشت ماه ۱۴۰۱؛ به دلیل بروز طوفان شن و تجمع ماسه در مسیر قطار زاهدان-کرمان چرخ قطار از ریل خارج شد. این حادثه خسارت جانی نداشت.

فررودین ماه سال ۱۴۰۱؛ قطار مسافربری زاهدان- تهران در منطقه شوره‌گز شهرستان فهرج از ریل خارج شد. این حادثه خسارت جانی نداشت.

۹ بهمن ۱۴۰۰؛ یک دستگاه وانت در هنگام عبور از گذرگاه هم سطح ریلی با قطار تصادف کرد. در این حادثه راننده این وانت در دم جان باخت.

دی ماه سال ۱۴۰۰؛ ریل باس گرمسار- تهران بعد از خروجی ایستگاه راه‌آهن ورامین دچار آتش‌سوزی شد.

۳۰ دی‌ ماه ۱۴۰۰؛ یک واگن فله‌بر در ایستگاه شوش حد فاصل ایستگاه اندیمشک و اهواز از خط خارج شد. این حادثه منجر به مسدودی سه ساعته خط شد.

۲۹ دی ماه سال ۱۴۰۰؛ ورود واگن ریلی حامل مأموران به خط مسدود در ایستگاه بالارود، منجر به برخورد شدید با ماشین آلات خطی و در نهایت توقف آن شد. این حادثه منجر به خسارت شدید به هر دو دستگاه شد.

۲۸ دی ماه سال ۱۴۰۰؛ یک واگن باری لبه کوتاه در ایستگاه اندیمشک از خط خارج شد. این سه حادثه در یک منطقه راه‌آهن و طی سه روز متوالی به وقوع پیوسته است.

۲۳ دی ماه سال ۱۴۰۰؛ در هنگام مانور و جابه‌جایی قطار در ایستگاه تهران، یک واگن مسافری به علت برخورد دچار خروج از خط و وارد آمدن خسارت به آن شد.

۸ دی ماه سال ۱۴۰۰؛ خروج از خط ۱۴ واگن باری در بلاک زیرآب به شیرگاه در راه‌آهن شمال منجر به خسارت شدید به خط و واگن‌ها شد.

مرداد ماه سال ۱۴۰۰؛ ۶ واگن از یک قطار باری در منطقه لرستان واژگون شد. این حادثه نیز خسارت جانی نداشت.

سال ۹۸ قطار زاهدان-تهران در منطقه «شورو» زاهدان واژگون شد. این حادثه پنج کشته و بیش از ۹۰ زخمی به جای گذاشت.

سال ۹۶ نیز بر اثر واژگونی قطار باری در ایستگاه کاشمر سه نفر مصدوم شدند.

سال ۹۵ حادثه قطار تبریز به مشهد بیشترین جانباختگان را داشت. صبح پنجم آذر سال ۹۵ قطار تبریز به مشهد با قطار سمنان به مشهد که روی ریل توقف کرده بود برخورد کرد. در این حادثه ۴۸ نفر جان خود را از دست دادند که بعد از حادثه قطار نیشابور در سال ۸۲ بزرگترین حادثه بود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر