خبرنامه اقتصاد ایران؛ چهارشنبه 18 خرداد 1401

درس قطعنامه‌های سابق شورای حکام برای رئيسی

درس قطعنامه‌های سابق شورای حکام برای رئيسی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

چهار سناریو برای ایران پس از صدور قطعنامه

قطعنامه انتقادی سه کشور اروپایی و آمریکا علیه ایران عصر امروز (چهارشنبه) یا صبح فردا در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رای گذاشته خواهد شد. اگر حداقل ۱۸ کشور رای مثبت دهند، پس از دو سال دوباره قطعنامه‌ای علیه تهران در این شورای صادر خواهد شد. موسویان، مذاکره‌‌کننده اسبق هسته‌‌ای ایران در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد از خاطره خود در دولت احمدی‌نژاد و مقاومت او در برابر جدی گرفتن چنین قطعنامه‌هایی گفته است. اگرچه می‌توان امیدوار بود تیم رئیسی در این مقطع حساس، از تجربه‌های سابق درس گرفته باشد، اما او احتمالا برای راضی نگه داشتن بخشی از فضای سیاست داخلی کشور، ممکن است برای انعطاف در زمینه هسته‌ای مردد باشد و همچنان اهمیت قطعنامه‌های احتمالی را دست کم بگیرد. قطعنامه شورای حکام می‌تواند راهی برای ارجاع پرونده به شورای امنیت و اعمال دوباره تحریم علیه کشور باشد. برخی کارشناسان با توجه به آنکه لحن قطعنامه چگونه باشد، سناریوهای متفاوتی را برای ایران پیش‌بینی می‌کنند. برخی نیز اساسا آن را بی‌اثر تصور می‌کنند. در این خصوص بیشتر بخوانید: ۴ سناریو برای ایران پس از صدور قطعنامه

با سود یک سال مافیای خودرو می‌توان ایران خودرو و سایپا را خرید

امروز وزارت صمت در اقدامی بحث‌برانگیز، تنها چند دقیقه مانده به کشف قیمت خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا، با صدور نامه‌ای اعلام کرد که قیمت‌گذاری خودروها در اختیار وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار است و عملا عرضه این محصول از طریق سامانه بورس کالا را متوقف کرد. دو هفته پیش بود که محصول دیگری از گروه بهمن، وانت کارا، در بورس کالا عرضه شد و این اتفاق سبب شد تا قیمت این محصول در بازار آزاد با افت قابل‌توجهی همراه شود. در این شرایط به نظر می‌رسد فشار رانت‌خواران و مافیای صنعت خودرو باعث شده است که این بار به شکلی کاملا عیان و بی‌ملاحظه وارد عمل شوند. بررسی‌های بورسان نشان می‌دهد با سود یک سال مافیای خودرو می‌توان شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا را خرید.

تفاوت و شباهت عجیب دو حادثه ریلی در دولت رئیسی و روحانی

ساعت ۵٫۳۰ دقیقه بامداد امروز ۱۸ خرداد ماه قطار مشهد-یزد از ریل خارج شد . اتفاقی که حداقل در شش سال اخیر، دومین حادثه بزرگ ریلی است که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان شد. هر دو سانحه نیز مربوط به مسیر پرتردد مشهد بود که قاعدتا مسافران زیادی را در خود جای می‌دهد. بامداد حدود شش سال قبل در آذرماه ۱۳۹۵، قطار تبریز- مشهد در سمنان با قطار مشهد-سمنان برخورد می‌کند که در آن، ۴۹ نفر جان خود را از دست دادند و حالا تا این لحظه سانحه قطار مشهد – یزد، ۲۱ کشته را به دنبال داشت و حال بسیاری از مجروحین نیز وخیم عنوان شده ک

ه ممکن است منجر به فوت این شهروندان شود. با این حال یک تفاوت مهم و یک شباهت عجیب بین این دو سانحه می‌توان یافت . تفاوت در مسئولیت‌پذیری و استعفا و شباهت در قصور واضح شرکت راه‌آهن.

هشدار بانک جهانی به هدف رشد اقتصادی دولت رئیسی

بانک جهانی در روزهای اخیر پیش‌بینی‌اش از اقتصاد دنیا را به‌روزرسانی کرده است. پیش‌بینی قبلی که در ابتدای سال میلادی صورت گرفته بود، رشد جهان را ۴.۱ درصد می‌دانست اما با گذشت پنج ماه، یک‌سوم از این رشد دیگر ممکن به نظر نمی‌رسد. رشد برآوردشده جهان برای سال ۲۰۲۲ برابر با ۲.۹ درصد است . اکثر این افت افق اقتصاد جهانی ناشی از پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین است که فشارهای تورمی بالاتر و در نتیجه انقباض پولی شدیدتر از سوی بانک‌های مرکزی را موجب خواهد شد. با این حال اقتصاد ایران از دید بانک جهانی آن‌چنان درگیر مشکلات ساختاری خود است که فارغ از شرایط فعلی و رکود جهانی هم رشد آن را محدود می‌کنند.

سرنوشت قربانیان سرقت از بانک ملی

ماجرای دستبرد به ۱۶۹ صندوق اجاره‌ای در بانک ملی شعبه دانشگاه که به عنوان یک دزدی عجیب و هالیوودی توجه‌ها را جلب کرد حالا ابعاد تازه‌تری پیدا کرده است. واکنش مالباخته‌هایی که زمزمه بیمه نبودن صندوق‌ها را شنیده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. از سویی رییس بانک ملی می‌گوید که این بانک طبق برنامه‌ای مشخص خسارت مالباخته‌ها را خواهد پرداخت و از سویی برخی با اشاره به اینکه محتویات صندوق‌ها قابل اثبات نیست به این ادعا با دیده تردید نگاه می‌کنند. نگاه قانون به چنین موضوعی چگونه است؟


اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر