دستور رئیسی برای افرادی که یارانه نگرفتند

دستور رئیسی برای افرادی که یارانه نگرفتند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمام افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

واریز یارانه کمک معیشتی ماه اول به تمام مشمولان یارانه بگیر کشور

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد گفت: در جلسه ستاد اقتصادی دولت گزارشی از طرف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد وضعیت رسیدگی به مشمولان طرح و اعتراض‌ها و تقاضا‌های جدید مطرح شد. در همین راستا رئیس جمهور دستور داد که تمام افراد یارانه بگیری که تا ماه گذشته مشمول دریافت یارانه نقدی بوده‌اند و در صورتی که همچنان خودشان متقاضی باشند، یارانه جدید به حساب آن‌ها واریز شود. نحوه ثبت اعتراض به دهک بندی یارانه‌ جدید

به گفته سخنگوی اقتصادی دولت، وزارت رفاه باید حداکثر تا یک ماه به این تقاضا‌ها رسیدگی کند و در صورتی که این تقاضا‌ها درست باشد، مبلغ یارانه آزاد و قابل استفاده برای خانوار‌ها خواهد بود، اما در صورتی که افراد جزو دهک دهم باشند مدارک به خانواده‌ها ارسال می‌شود تا در جریان نحوه ارزیابی وزارت رفاه قرار بگیرند.

یارانه واریزی قابل برداشت نیست

با دستور رئیس جمهور یارانه کمک معیشتی برای همه مشمولان متقاضی که در دهک بندی جدید هستند، تجدید نظر می‌شود و این موضوع امروز در ستاد اقتصادی دولت در دستور کار قرار گرفت اما این یارانه مسدود بوده و تا وقتی استحقاق افراد تایید نشود قابل برداشت نیست.

Loading...
یارانه جدید قابل برداشت نیست

سید ابراهیم رئیسی، پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

رئیس جمهور در این جلسه گفت: اصل بر اعتماد به خوداظهاری مردم است لذا مبلغ کمک معیشتی ماه اول، به حساب این افراد نیز واریز شود تا به محض تأیید درخواست متقاضیان از سوی دستگاه‌های مسئول، این مبلغ توسط آنها قابل برداشت گردد و در ماه‌های آتی نیز همانند سایر مشمولان، بتوانند مبلغ کمک معیشتی را دریافت نمایند.

رئیسی در این جلسه تصریح کرد: وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی موظف است حداکثر ظرف یک ماه، این درخواست‌ها را بررسی و نتیجه نهایی را به سرپرستان خانوار اعلام نماید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری- باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر