خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان پس از استعفای وزیر کار

خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان پس از استعفای وزیر کار
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

محمدرضا پورابراهیمی در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار بررسی مصوبه دولت مبنی بر عدم اجرای افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیات «تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در این نامه آورده است: جناب دکتر قالیباف به نظر می‌رسد مصوبه اخیر دولت مغایر با قانون و مقررات از جمله ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی کشور، قانون بودجه ۱۴۰۱ و نیز قوانین مرتبط با احکام برنامه ششم توسعه است.

پورابراهیمی در این نامه ادامه داد: بر این اساس تقاضا می‌شود با توجه به اهمیت موضوع بررسی این مصوبه را در هیات «تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» با تسریع زمانی در دستور کار قرار گیرد.

وی می‌افزاید: با توجه به این مغایرت‌ها باید مصوبه دولت اصلاح شود تا مغایرت‌های مذکور احصا و سپس با انعکاس گزارش هیات تطبیق به هیات دولت اقدامات لازم از سوی رئیس‌جمهوری برای اصلاح مصوبه اخیر هیات وزیران در ارتباط با حقوق بازنشستگان سازمان تامی اجتماعی اجرایی گردد.

پورابراهیمی در این نامه آورده است: فارغ از مغایرت‌های مذکور با قوانین ذکر شده سازمان تأمین اجتماعی نهاد عمومی غیر دولتی که باید تصمیمات مربوط به منابع و مصارف و تعهدات این سازمان در چهارچوب اختیارات ذینفعان سازمان مذکور که کارگران کارفرمایان و بازنشستگان هستند انجام گردد.

استعفای وزیر کار

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با رسانه‌ها با اشاره به استعفای وزیر کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای عبدالملکی دیروز برای دومین بار استعفا دادند که این بار مورد پذیرش رییس جمهوری قرار گرفت و این استعفا با هدف خدمت رسانی به مردم تقدیم رییس جمهوری شد که از تلاش مجاهدانه ایشان در این وزارتخانه تقدیر می‌کنیم.

او افزود: ایشان از دولت جدا نمی‌شوند و به عنوان مشاور رئیس جمهوری از ظرفیت ایشان استفاده می‌شود.

استعفای وزیر کار به دلیل آنچه خودش ناهماهنگی با مجموعه‌ دولت نامیده، به گفته‌ فرامرز توفیقی (نماینده کارگران در شورایعالی کار) می‌تواند نگران‌کننده باشد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر