نگرانی شدید وزارت کار آمریکا در خصوص اقدام شرکت فیدلیتی

نگرانی شدید وزارت کار آمریکا در خصوص اقدام شرکت فیدلیتی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : وزارت کار آمریکا اقدام شرکت بزرگ فیدلیتی مبنی بر ارائه حساب‌های بازنشستگی با قابلیت سرمایه‌گذاری در بیت کوین را تهدیدی بر امنیت بازنشستگی آمریکا قلمداد کرد. در گزارشی به بررسی اقدام اخیر شرکت فیدلیتی در این رابطه مفصلا پرداخته شده است.

وزارت کار ایالات متحده نگرانی جدی خود در مورد طرح جدید سرمایه گذاری Fidelity دارد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد بیت کوین را در حساب های 401 (k) خود برای پس انداز بازنشستگی قرار دهند. یکی از مقامات وزارت کار گفت که این امر امنیت بازنشستگی آمریکایی‌ها را به خطر می اندازد و تاکید کرد که ارزهای رمزنگاری شده می توانند خطرات جدی برای پس انداز بازنشستگان ایجاد کنند.

وزارت کار ایالات متحده به شدت نگران پیشنهاد جدید Fidelity Investments است که به سرمایه‌گذاران اجازه می دهد تا سقف 20 درصد از حسابهای پس‌انداز 401 (k) را در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری کنند. 401(k) یک طرح پس انداز و بازنشستگی در محل کار محبوب در ایالات متحده محسوب می‌شود که دارای مزایای مالیاتی به عنوان انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری کارمندان در سراسر ایالات متحده است.

علی خاور، معاون سرپرست اداره امنیت کارکنان وزارت کار آمریکا به این نکته اظهار داشت که نگرانی شدیدی نسبت به اقدامات اخیر شرکت Fidelity دارد.وی به تشریح این نکته پرداخت که اجازه شرکت Fidelity به پس اندازکنندگان برای تخصیص پس انداز خود به بیت کوین در قالب حساب‌های 401K امنیت بازنشستگی آمریکایی‌ها را به خطر می‌اندازد. این مقام ارشد آمریکایی گفت که ارزهای دیجیتال را یک سفته بازی می داند.

او به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر این بازار هیجانی رفتار می‌کند و غالب افراد به دلیل خطای رفتاری FOMO (حس عقب افتادن از یک روند صعودی و کسب سود نجومی) وارد این بازار شده‌اند. وی در پستی که در وبلاگ خود منتشر کرد مفصلا این موضوع را تشریح کرد و این را بیان کرد که وزارت کار ایالات متحده نگرانی های جدی در مورد برنامه هایی دارد که مشارکت کنندگان را در معرض سرمایه گذاری مستقیم در ارزهای دیجیتال یا محصولات مرتبط مانند NFT ها، کوین‌ها و دارایی های کریپتو قرار می دهد.

به عقیده وی این حوزه با چالش‌های متعددی روبرو است که از میان آنها می‌توان به چالش ارزشگذاری، نوسانات قیمت و چشم‌انداز نظارتی بی‌ثبات اشاره کرد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر