اظهارات معاون رئيسی درباره گرانی‌های اخیر

اظهارات معاون رئيسی درباره گرانی‌های اخیر
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: با شیب ملایم و اقدامات مناسب اصلاح این روند ادامه خواهد داشت، چون اگر این روند اصلاح نشود در آینده مشکلات بسیار زیادی متحمل خواهیم شد و تدبیر دولت آن است که یارانه باید به صورت مستقیم به مردم داده شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: تدبیر دولت سیزدهم این است که یارانه‌ها باید مستقیم به مردم داده شود و به فضل الهی این اقدام خداپسندانه با تصویب مجلس و تصمیم دولت در آینده نزدیک روی خواهد داد.

سید صولت مرتضوی، ضمن بیان این مطلب افزود: با رویکرد موجود در زمینه یارانه‌ها، چند سالی است که جیب مردم خالی و خزانه کشور به شدت آسیب پذیر شده و این تورم افسار گسیخته که بر کشور حاکم شده، ناشی از همین رویه بوده است.

سیستم معیوب و مدیریت اقتصادی اشتباه در کشور باید اصلاح شود

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: نقش و جایگاه معلمان در جامعه بی بدیل است و مباحثی که امروز مطرح می‌شود، به ویژه در مورد افزایش قیمت‌ها که به خصوص معلمان را با مشکل مواجه کرده است، نشان از سیستم معیوب و مدیریت اقتصادی اشتباه در کشور ماست که باید اصلاح شود.

مرتضوی افزود: قیمت جهانی بسیاری از اجناس از ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته و جنگ اوکراین باعث شده امنیت غذایی جهان به مخاطره افتد، علاوه بر آن دولت سیزدهم میلیاردها تومان بدهی را از دولت قبل به ارث برده است، صلاحدید دولت دوازدهم فروش اوراق خزانه که پول آن آینده پرداخت می‌شود، بود و تقریبا اصل و فرع آن برای دولت سیزدهم به ارث رسیده است که بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

دغدغه اول رئیسی چیست؟

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دغدغه اول رئیس جمهور، معیشت ملت است و با شیب ملایم و اقدامات مناسب اصلاح این روند ادامه خواهد داشت، چون اگر این روند اصلاح نشود در آینده مشکلات بسیار زیادی متحمل خواهیم شد.

مرتضوی ادامه داد: افزون بر ۱۵ هزار لیتر سوخت از کشور قاچاق می‌شود که بر اساس آمارهای رسمی به صورت روزانه انجام می‌شود و از کشور ما به کشورهای عربی که روی مخزن نفت و گاز مستقر شده‌اند، قاچاق می‌شود و لذا تدبیر دولت آن است که یارانه باید به صورت مستقیم به مردم داده شود و به فضل خداوند این اقدام انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر