سرمایه‌گذار شو

راز موفقیت در بورس از زبان تحلیلگر ارشد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 26 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در جریان این برنامه سرمایه‌گذارشو همراه محمد یوسف امین داور، کارشناس ارشد بازار سرمایه در ادامه سری برنامه‌های به اشتراک‌گذاری تجربیات به بیان روایتی از پیروزی‌ها وشکست‌های خود در سالیان فعالیت خود در بازار سرمایه ایران پرداخت.

او در ابتدا نحوه آشنایی خود با بورس را که در سال ۱۳۷۳ رخ داد بیان کرد و گفت که در همان ابتدا به واسطه نداشتن دانش کافی پول خود را نصف کردم.

وی همچنین مسیر حرفه‌ای و شغلی که در این سالیان طی کرده است را مختصرا بازگو کرد و به این نکته اشاره داشت که در همان ابتدا من بدون داشتن سابقه مرتبط موفق به شروع فعالیت کاری در این حوزه شدم.

او به این موضوع اشاره داشت که شرایطی که سال‌ها قبل وجود داشت موهبتی است و شرایط نسبت به قبل بسیار بهتر است. به طور مثال اینکه ما معاملات بازار را با ۵ الی ۱۰ دقیقه تاخیر داشته باشیم امتیازی بزرگ محسوب می‌شد.

وی در ادامه داستان یکی از بزرگترین شکست‌های خود را تشریح کرد و در مقابل به این موضوع پرداخت که بازدهی مورد قبول وی همواره ۲۰ الی ۴۰ درصد بالاتر از تورم بوده است اما این بازده انتظاری اخیرا با توجه به شرایط موجود دستخوش تغییر قرار گرفته است.

او به این موضوع اشاره داشت که هیچگاه وارد بازارهایی مانند ارزهای دیجیتال وارد نشده‌ام و حتی زمانی که قصد ورود به این بازار را داشته باشم حتما از طریق کارشناسان این حوزه اقدام به سرمایه‌گذاری خواهم کرد.

در پایان هم توصیه که به افراد داشت این بود که اول از همه تکلیف خود را بازار بدانید و توجه داشته‌ باشید که روزانه چقدر زمان می‌خواهید صرف آن کنید.

۳ عامل ریزش بورس امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

ارزش سهام عدالت امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر