تخلیه اهالی امام‌ زاده داوود در پی وقوع سیل + فیلم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
حوالی ساعت ۱:۳۶ بامداد فردی از وقوع سیل در امام‌ زاده داوود خبر داد. این سیل تا کنون تلفات مالی و جانی بسیاری داشته است.

بر اثر بارش‌ها در چند نقطه از استان تهران، به خصوص در نقاط غربی و جنوبی استان، شاهد آب گرفتگی و وجود گل و لای به ویژه در منطقه کن «امامزاده داود» هستیم.

تمامی عوامل عملیاتی هلال احمر استان تهران در آماده باش کامل قرار گرفتند و چند تیم امداد و نجات از جمله واکنش سریع و تیم‌های امداد و نجات در شهرستان‌های تهران، شمیرانات، پاکدشت و ملارد با توجه به شدت آب گرفتگی‌ها مشغول امداد رسانی به هموطنان هستند.

تعداد فوتی‌های سیل تهران

مرتضی مرادی پور گفت: دقایقی پیش پیکر سومین فرد که در محل حادثه امامزاده داوود، جان خود را از دست داده اند توسط امدادگران هلال احمر بیرون کشیده شد. تا کنون در این حادثه ۳ نفر جان خود را از دست داده اند و ۹ نفر مصدوم شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: ۱۰ تیم آنست در حال تلاش برای یافتن مفقودین احتمالی هستند.

همچنین ویدئوهای منتشر شده از روند امدادرسانی نشان می‌دهد که پلیس و نیروهای امدادی و ستادی مشغول تلاش برای تخلیه بخش‌هایی از منطقه امام‌زاده داوود هستند چرا که پیش‌بینی‌ها خبر از شدت بارش‌ها از عصر امروز می‌دهند.

سازمان تاکسی‌رانی شهر تهران هم اعلام کرده که به نا‌وگان این مجموعه برای انتقال ساکنان امام‌زاده داوود فراخوان داده شده‌است و تعدادی ون در محدوده امام‌زاده داوود و کوهسار مستقر شده‌اند.

افزایش فوتی‌های حادثه امامزاده داود به چهار نفر

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از پیدا شدن چهارمین پیکر در محل حادثه امامزاده داود خبر داد.

کشته‌های سیل امام‌زاده داوود به ۵ نفر رسید

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: دقایقی قبل پیکر یک خانم جوان توسط آتش نشانان از زیر بقایای سیلاب در محلات اطراف امامزاده داوود خارج شد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: هنوز برآورد دقیقی از مفقودی‌های سیل تهران نداریم. مغازه‌ها، کسبه و واحدهای تجاری خسارت سنگینی از این سیل دیده‌اند.

حجم گل و لای در برخی محله‌های امامزاده داوود به چهار متر می‌رسد

وزیرکشور درباره جدیدترین وضعیت منطقه امام‌زاده داوود (ع) تهران گفت: سیل شب گذشته همراه خود گل و لای فراوانی را به دنبال داشت و تا جایی که حجم گل و لای در برخی محله‌های امامزاده داوود به چهار متر می‌رسد.

با کشف یک جسد دیگر، جان‌باختگان ۶ تن شدند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر