شمارش معکوس

سرنوشت تولید با سیاست‌های پولی و ارزی جدید

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 17 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران در روز دوشنبه به مدار صعودی بازگشت و برخلاف ۲ روز ابتدایی هفته سبزپوش شد. شاخص کل با رشد ۲۸،۹۱۰ واحدی (معادل ۱.۸۵ درصد) در آستانه ورود به ابرکانال ۱‌.۶ میلیون واحدی قرار گرفت و در نهایت عدد یک میلیون و ۵۹۳ هزار واحدی را در‌ پایان روز معاملاتی گذشته ثبت کرد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است نیز شرایط مشابهی داشت و با رشد ۱.۸۹ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام اما در روز کاری گذشته کاهشی بود و در کانال ۷ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۷،۸۳۴ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها پالایش، خگستر و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز دوشنبه شاهد ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام بودیم و حدود ۵۵۵ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد.

در برنامه شمارش معکوس امروز همراه با حمیدرضا صالحی، عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران و غزاله طایفه، دبیر صنعت، معدن و تجارت فردای اقتصاد به بررسی تاثیر سیاست‌های پولی و ارزی جدید بانک مرکزی بر تولید پرداختیم. در این برنامه ابتدا مسائل اصلی اقتصاد و تولید تشریح شد و در ادامه ریسک‌های تثبیت نرخ دلار نیما در ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای تولید مورد بررسی قرار گرفت. عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اعتقاد داشت که این سیاست نمی‌تواند ادامه‌دار باشد و این مسیر تکرار تجربه ی تلخ دلار ۴۲۰۰ تومانی برای اقتصاد ایران است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر