خبرهای مهم کره جنوبی از روند مذاکرات وین

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی می‌گوید که دور فعلی مذاکرات وین به یک مقطع حساس رسیده است.

وزارت امورخارجه کره جنوبی امروز (پنج شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد، چون جونگ کان معاون وزیر امورخارجه این کشور برای گفت‌وگو با نمایندگان اعضای برجام و ایالات متحده در وین، پایتخت اتریش به سر می برد و دیدارهایی نیز در همین راستا انجام داده است.

بنابر گزارش یونهاپ، سئول ابراز امیدواری کرده است که احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به رسیدگی به موضوع پیچیده دارایی‌های مسدود شده جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به واسطه تحریم‌های ایالات متحده کمک کند.

وزارت امورخارجه کره جنوبی همچنین اعلام کرد، چوی جونگ کان در هفته جاری با رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام و به علاوه، نمایندگان فرانسه، آلمان و انگلیس ملاقات داشته است.

مذاکرات وین به مقطع حساس رسید

وزارت امورخارجه کره جنوبی در ادامه بیانیه خود آورده است، چوی در دیدار با مذاکره کنندگان کشورهای عضو برجام و نماینده آمریکا تصریح کرده است که دور فعلی مذاکرات وین به یک مقطع حساس رسیده و خواستار تلاش برای دستیابی به پیشرفت‌های مثبت شده است.

همچنین در این بیانیه آمده است، چوی بار دیگر تاکید کرده است که دولت سئول به تلاش‌های دیپلماتیک برای پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران ادامه می‌دهد و در عین حال به صورت فعال هر نقشی که بتواند در این راستا ایفا می‌کند.

سفر معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی به وین در حالی انجام شده است که مذاکرات ایران و ١+٤ با حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم های ایران و احیای برجام هم اکنون در پایتخت اتریش در جریان است. تحریم های واشنگتن علیه ایران سبب شده است تا حدود هفت میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در حساب های بانکی کره جنوبی مسدود شود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر