تولید سیمان تهران متوقف شد

تولید سیمان تهران متوقف شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: دیروز در گزارش «سه روز تا پایان موجودی کلینکر سیمان تهران » اشاره کردیم که به دلیل مشکل قطع گاز، وضعیت موجودی کلینکر سیمانی‌ها که ماده اولیه اصلی تولید آن‌هاست، بحرانی شده و انتظار می‌رود عملیات تولیدی کارخانه سیمان تهران به زودی متوقف شود. امروز مدیرعامل ستران این موضوع را تایید کرده و خبر داد که تولید این مجتمع، عملا به صفر رسیده است.

به گفته سید عباس حسینی، از ۵ دی گاز کارخانه سیمان تهران به طور کامل قطع شده است، به گونه‌ای که حتی ساختمان اداری و واحدهای خدماتی کارگران و آشپزخانه هم گاز ندارند. به دلیل تشدید آلودگی هوای تهران هم امکان استفاده از مازوت در شرکت سیمان تهران، که بیش از ۵۰ درصد نیاز شهر تهران را تامین می کند، نیست. این در حالی است که با توجه به اینکه این شرکت اخیرا بیش از یک و نیم میلیون یورو صرف بهینه‌سازی فیلتراسیون کوره ۶ کرده تا آلودگی آن کمتر از استانداردهای سازمان محیط زیست باشد، انتظار داشتند با چنین چالشی مواجه نشوند.

نمادهای سیمانی بازار سهام که دیروز همه با خبر افزایش نرخ احتمالی رشد قابل توجهی داشتند، امروز عموما با فشار فروش مواجه شدند. مشکل افزایش هزینه‌های تولید به دلیل استفاده از گاز مازوت و همچنین اختلال در عرضه موجب شده تا برخی از افزایش نرخ احتمالی ۱۵ تا ۲۰ درصدی برای تولیدکنندگان سیمان خبر دهند.

Loading...
وضعیت سهام گروه سیمان یکشنبه ۷ دی ۹۹
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر