پیش بینی بورس فردا ۴ بهمن ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا ۴ بهمن ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: بازار سرمایه امروز نیز روز سختی را پشت سر گذاشت و بار دیگر شوکی از طرف سیاست‌گذاران، ضربه سنگینی را به معاملات بورس وارد کرد.

بازار امروز به طور کلی در ابتدا نیز شرایط خوبی را دنبال نمی‌کرد اما به مرور شرایط درحال بهبود بود تا اینکه خبری ناموقع تمام بازار را تحت تاثیر قرار داد و سهام را تا صف فروش به عقب راند.

چندی پیش بود که با انتشار لایحه بودجه ۱۴۰۱، اعمال مالیات بر صادرات مواد خام و نیمه خام، فعالان را با تردید مواجه کرد اما پس از انتشار لیست این مواد کمی خیال کارشناسان بابت تاثیر این موضوع بر سودآوری شرکت‌ها را راحت کرد زیرا محصولات اصلی آن‌ها را دربرنمی‌گرفت و یا صادرات ناچیزی از این محل داشتند.

امروز اما خبر رفع معافیت مالیاتی صادرات محصولاتی مانند اوره، متانول، پلی اتیلن، اسلب، بیلت و... در تمامی شرکت‌های صادرکننده باعث شد که باری دیگر اعتماد ناچیز فعالان بازار سرمایه خدشه‌دار شود و فرار از بازار را بر ماندن دوباره ترجیح دهند.

دست درازی جدید دولت در بورس

دولتی که از ابتدای کار خود دم از حمایت از بازار سرمایه و سهامداران می‌زند، در عمل اما برای جبران کسری بودجه خود از هیچ اقدامی دریغ نکرده است. همین هفته گذشته بود که دوباره شاهد سیل عظیمی از صحبت‌های حمایتی و دلنشین برای بازار سرمایه از سمت دولتمردان و سیاست‌گذاران بودیم اما باز هم اتفاقی که افتاد به طور کامل ضربه به بدنه نیمه جان بازار سرمایه است.

به هرحال بازار حال خوبی ندارد و به نظر نمی‌رسد که به راحتی هم درمان شود. پیش بینی بورس فردا نیز در گرو اخبار و واکنش‌هایی هست که در ادامه این اتفاق منتشر خواهد شد. در همین راستا عشقی رئیس سازمان بورس در نامه‌ای به مجلس خواستار بررسی بیشتر این مورد در شرایط کنونی بازار سرمایه شد اما طبق عادت‌های قبلی احتمالا بدون جواب باقی خواهد ماند.

این موضوع به قدری اهمیت دارد که می‌تواند پارامترهای دیگر را فعلا در حاشیه ببرد و اثر آن‌ها را کمرنگ کند بنابراین باید منتظر واکنش فعالان بازار به این اتفاق و خبرهای بعدی باشیم.

شاخص بورس نزدیک به کف تکنیکالی

Loading...
تحلیل تکنیکالی شاخص کل - ۳ بهمن ۱۴۰۰

شاخص کل بورس پس از ریزش نسبتا سنگینی که طی مدت اخیر تجربه کرد، اکنون بیش از هر زمانی به کف تکنیکالی خود نزدیک است. همانطور که در تصویر پیداست شاخص کل در کانالی نزولی در نوسان است که فاصله زیادی تا کف این کانال ندارد و با توجه به کندل قدرتمندی که امروز ثبت کرد احتمالا فردا به نقطه مورد نظر خواهد رسید.

اولین محدوده حمایتی شاخص را می‌توان حوالی ۱.۲۴ میلیون واحدی در نظر گرفت.

در صورتی که در معاملات فردا و با توجه به شرایط پیش آمده، این حمایت و به خصوص کف کانال نزولی به سمت پایین شکسته شود، احتمالا شرایط بحرانی حال حاضر تا مدت‌ها ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر