شمارش معکوس

آغاز هفته دردسرساز بازارهای جهانی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 23 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

برنامه شمارش معکوس بازار روز دوشنبه هفتم تیر ۱۴۰۰: شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته متعادل مثبت به پایان رسید. ارزش خرد معاملات یک رکورد دیگر را بر جای گذاشت و بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بود که شاهد خالص خرید اندک اشخاص حقیقی در بورس بودیم. چهارمین روز متوالی است که این کار اتفاق می‌افتد.

بعد از جلسه آقای عراقچی با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به نظر فصل تازه‌ای از مذاکرات هسته‌ای را شاهد باشیم. آقای عراقچی گفته اند که دیگر مذاکره کافی است و وقت تصمیم‌گیری رسیده است. دور ششم مذاکرات به نظر مناسب نبوده است.

نرخ برابری دلار به ریال در کانال ۲۴ هزار تومان قرار دارد.

آمار معاملات مسکن خرداد ماه اعلام شد. حدود ۳ درصد نسبت به ماه گذشته رشد قیمت داشتیم. متوسط متری مسکن در تهران به ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. آمار معاملات نسبت به اردیبهشت ماه ۳۰ درصد افزایش ولی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد کاهش داشت.

تصمیم به برداشتن محدودیت معامله در معاملات پرسنل شرکت های کارگزاری ابلاغ شد.

از عظیم ثابت کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد جاذبه حضور غیرمستقیم مردم در بورس سوالات زیر پرسیده شد:

سازمان بورس به درستی سرعت ارائه مجوز به افراد متقاضی نهاد مالی را افزایش داده. در این بین همچنان تنوع انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری به مانند آن چیزی که در دنیا شاهدیم در ایران کم است. آیا این سری اگر قرار باشد که دوباره حضور مردم در بورس را داشته باشیم جاذبه کافی را ایجاد کرده‌ایم؟

در مورد شرایط جاری بازار، با توجه به اینکه بازار از کف قیمتی قبلی خود بالا آمده ولی همچنان در سال ۱۴۰۰ از نظر شاخص سهامداران در ضرر هستند. ادامه مسیر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

محمد احمدیان کارشناس بازارهای مالی بین الملل در مورد روند قیمت محصولات و کالاها در این بازار توضیحاتی ارائه کردند. ایشان انتظار دارند که این هفته، هفته دردسرسازی برای قیمت کالاها باشد ولیکن نوسانات بالایی را احتمالاً نخواهیم داشت.

شاخص کل در این دقایق متعادل در محدوده صفر تابلو پیگیری می شود. چند رشته های صنعتی، سرمایه گذاری، خودرو، بانک و دارو بیشترین ارزش معاملات را در اختیار دارند. شاهد رنج کشی مثبت در صنعت بانک در این دقایق هستیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر