تاثیر محدودیت ‌های کرونایی بر بازار خودرو

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜3
  • 👁️97
  • 💬0

بورسان: با وضع محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی، رکود در بازار خودرو عمیق‌تر شده و قیمت‌ها در سراشیبی قرار خواهند گرفت. هرچند که برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران، نعمت‌الله کاشانی‌نسب ‌با اعلام این خبر گفت: 

محدودیت‌های ایجاد شده، موجب تعطیلی همه نمایشگاه‌های خودرو شده‌ و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود. وقتی معامله‌ای انجام نمی‌شود، کاهش قیمت خودروها را بدنبال دارد.

اکنون فروشندگان در بازار به صف شده‌اند، اما مصرف‌کنندگان و متقاضیان خودرو به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها، از خرید دست کشیده‌اند.

هرچه نرخ ارز بیشتر کاهش یابد، قیمت‌ها نیز پایین‌تر خواهد آمد، بطوری که در حدود ۲۵ روز تا یک ماه گذشته افت ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی، مونتاژی و خارجی را شاهد بودیم و این نزول در بازار خودروهای خارجی به مراتب شدیدتر بود.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۲۶۰ میلیون تومان در هفته‌های گذشته به کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان و پراید به مرز ۱۰۰ میلیون تومان و حتی پایین‌تر رسیده است. واقعیت اینکه در برهه‌ای، قیمت خودرو به دلیل بورس‌بازی دلالان، با نرخی شدیدتر از رشد قیمت دلار افزایش یافت، اما با نزولی شدن دلار، کاهش قیمت خودرو آنگونه که باید، اتفاق نیفتاده و هنوز جای ریزش دارد.

اکنون با توجه به روند رو به رشد تولید خودرو از سوی دو خودروساز بزرگ کشور و بیشتر بودن عرضه از تقاضا، انتظار می‌رود که قیمت‌ها بیش از پیش کاهش یابد./ایرنا

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر