مدارس چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت تعطیل می‌شود؟

مدارس چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت تعطیل می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در بین تعطیلات عید سعید فطر قرار دارد و ممکن است برخی خانواده‌ها از این فرصت برای مسافرت استفاده کنند از همین رو وضعیت تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه محل پرسش تعداد زیادی از شهروندان است.
در همین رابطه صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره تعطیلی روز چهارشنبه مدارس اظهار کرد: موضوع تعطیلی ایام هفته جزو اختیارات و صلاحیت‌های هیات وزیران است و این تقاضا از طرف آموزش و پرورش به هیات دولت انجام شده است اما اینکه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود، تصور می‌کنم هیات دولت فردا جلسه داشته باشد و درباره روز چهارشنبه تصمیم گیری خواهد شد. مبلغ فطریه سال ۱۴۰۱ اعلام شد

وضعیت هلال ماه در غروب روز ٢٩ رمضان در کشور‌های اسلامی

پژوهشگر و رصدگر هلال ماه گفت: هلال ماه رمضان در کشور‌های مراکش، الجزایر، تونس و غرب لیبی با چشم غیرمسلح و در کشورهای ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، مصر، ترکیه، آذربایجان، فلسطین، لبنان، سوریه، اردن، عراق، عربستان، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، پاکستان و منتهی الیه شمال غرب هندوستان با ابزار اپتیکی قابل رویت است. همان طور که در نقشه مشخص شده هلال ماه شوال در کشورهای مالزی و اندونزی و به طور کلی در آسیای دور، حتی با ابزار نیز قابل رویت نیست. عید فطر چه روزی است؟

وضعیت رویت هلال ماه شوال در غروب روز ٢٩ رمضان در ایران

رکورددار جهانی رویت هلال‌ ماه‌های جوان گفت: هلال ماه شوال در ایران به خاطر فاز کم ماه یا همان بخش درخشان آن (۰.۶۰ درصد در شرق ایران و ۰.۶۲ درصد در غرب کشور) و همچنین ارتفاع کم آن در زمان غروب خورشید شرایط رویت نسبتا سختی را خواهد داشت؛ پس رصد این هلال نیازمند به تلسکوپ و دوربین‌های دوچشمی قوی، به اضافه مکان مناسب (ارتفاعات بالاتر از سطح دریا)، دوری از گردوغبار و از همه مهم‌تر تجربه بالای رصدگران را می‌طلبد تا بتوانند این هلال را به سختی شکار کنند.

دوشنبه ماه شوال در تمام جهان با چشم دیده می‌شود

پژوهشگر و رصدگر هلال ماه گفت: در روز دوشنبه در اکثر نقاط جهان هلال ماه با چشم غیر مسلح رصد می‌شود.

منبع: تسنیم-باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر