فوری / یک دهک از جمع یارانه بگیران حذف شد

فوری / یک دهک از جمع یارانه بگیران حذف شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یارانه معیشتی دیشب به حساب ۷۶ میلیون نفری که از قبل یارانه می‌گرفتند واریز شد. فقط دهک دهم درآمدی حذف شدند.

او افزود: گروه دیگری که یارانه نگرفتند افرادی هستند که از قبل یارانه نداشتند یا به هر دلیلی یارانه‌ آن‌ها قطع شده بود که ممکن است جزو دهک دهم باشند یا نباشند.

سایت اعتراض به یارانه در دسترس است

به گفته معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دیروز سایت اعتراض اعتراض به دهک بندی یارانه بگیران را در نظر گرفتیم، اما جاماندگان یارانه باید به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کنند.

او گفت: دلیل اختلال در سامانه وزارت کار این بود که ۷ میلیون جامانده یارانه به سامانه وزارت کار مراجعه کردند و هجم ورودی‌ها بسیار بالا بود و باعث اختلال شد و این سامانه الان در دسترس است و تقویت می‌شود فقط افرادی که به دهک بندی اعتراض دارند به سامانه حمایت وزارت کار مراجعه کنند.

یارانه ۴۵ هزار تومانی و معیشتی برای همیشه حذف شد

پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از آن است که یارانه نقدی و معیشتی با یارانه شب گذشته تجمیع شده و همه این یارانه‌ها باهم در قالب یارانه‌ای جدید، شب گذشته واریز شد.

موضوع دیگر پس از دوماه است؛ سوال مردم این بود که آیا بعد از دو ماه یارانه نقدی و معیشتی بازمی‌گردد یا خیر؟ سازمان هدفمندی در پاسخ به این سوال اعلام کرد که دیگر هیچ یارانه‌ای تحت عنوان یارانه نقدی و معیشتی نخواهیم داشت و یارانه به صورت کالابرگ الکترونیک پرداخت خواهد شد.

وعده رئیسی برای یارانه جدید

شب گذشته سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در پنجمین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم اظهار کرد: به مدت ۲ ماه برای سه دهک اول، نفری ۴۰۰ هزارتومان یارانه اختصاص داده می‌شود؛ دهک‌های چهارم به بعد، نفری ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد.

رئیس جمهوری تاکید کرد: قیمت نان و دارو و بنزین به هیچ وجه برای هیچکدام از مردم تغییر نمی‌کند و نان سنتی به دست همه مردم می‌رسد و بعد از اینکه زیرساخت‌ها را تکمیل کردیم، دارو نیز از مجرای بیمه‌ها به دست مردم می‌رسد و آن یارانه‌ای که واردکننده دریافت می‌کند به بیمه‌ها می‌رسد تا دارو با قیمتی که الان وجود دارد به مردم برسانند. نان و بنزین هم به این ترتیب هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت.

رئیسی یادآور شد: این کمک هزینه‌ای معیشتی برای دو ماه خواهد بود تا کالابرگ الکترونیکی آماده شود. ما دولتی صادق‌الوعد هستیم و این یارانه را پیش از اجرای طرح، برای مردم فراهم خواهیم کرد و به دست آنان خواهیم رساند.

او همچنین گفت: البته آنچه به عنوان کمک معیشتی قرار است به نان تعلق گیرد با این کمک هزینه معیشتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی که قرار است به دهک‌های اقتصادی پرداخت شود، متفاوت است و در جای خودش پرداخت می‌شود و طبعا به این میزان یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی افزوده می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران-اقتصادآنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر